Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Prihaja Nikola z dramatičnim dosegom

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pobalin sporočil: 14.456
[Glavni forum] Tema: Prihaja Nikola z dramatičnim dosegom
[#2860493] 06.08.20 14:08 · odgovor na: (#2860284)
Odgovori   +    3
[abohte]
Ni vse, kar je pomembno levičarskim medijem, pomembno tudi vsem ostalim.
Drži. In obratno. In to pač ni fejk njus, so le različno postavljene prioritete zanimanja. Težave nastanejo drugje.
Hej, del trga je tudi marketing. In on propagira aktivno držo bralcev. Kaj je narobe s tem?
To, da to počne danes z vladne, oblastne poze in terja budnost javnosti za segmente, ki jih njegova oblast nima pod totalno kontrolo. Taki pozivi in dejanja spadajo v civilno sfero, pritičejo opoziciji, aktivistom itn. Oblast mora izvajati oblast v dobro vseh državljanov in pika.

Me prav zanima, kako skrajna desna polovica možganov lahko ustvari in distribuira tako spako, kot je tole:
Pod nivojem: RTV Slovenija predstavlja Aleksandro Pivec kot podgano? Čakamo odgovore!
nova24tv.si/slovenij...-odgovore/
Zavržni prispevek RTV! So ministrico Pivčevo primerjali s podgano?
vfokusu.com/post/553...-s-podgano
Glavni fotografiji obeh objav sta seveda zlonamerna fotomontaža Pivčeve in nutrije ("podgane"), za vsaj malo bolj resničen prikaz je treba pogledati vstavljen video, za jasno predstavo pa nezmanipulirani original (link pelje direktno na kader rac s "podgano": 4d.rtvslo.si/arhiv/d.../00:00:57)

TVS ima to starikavo razvado, da informativne prispevke obarvajo z pastoralnimi ipd. motivi in tokrat so jim pač padle v shemo race in nutrija. Podtikati, da je šlo za primerjanje Pivčeve s podgano je debilno. Še toliko bolj, ker so na posnetku glavne race, raca je pa sinonim za novinarsko zmoto/zavajanje; novinarska raca, uklenjena raca, SD Novinar je imel za znak raco...

Čudno, da se nihče od resnicoljubnežev in pravičnikov ni razburjal ob drugih holivudarskih eskapadah TVS, ki o sestankih poročajo z ulic, parkov, v temi, ali ko je znamenita dopisnica z Bližnjega vzhoda, ki biva v Istanbulu, o nekem dogajanju v stotine km oddaljenih zalivskih državicah poročala pred Modro mošejo. Zakaj? Da bi slovenske ovce dobile vtis, da poroča z lica mesta. Čisto enako smiselno bi bilo, če bi pozirala pred ljubljansko džamijo...

Potem je tale gnusobnost Nore24, ki foušijo zaradi brezplačnih apgrejdov neke pomenljivo povezane gospe na (državno-uradniški) službeni poti brezsramno enači s plačilom privatne firme za promocijski obisk državne ministrice & kids. Penim zato, ker sem bil tudi jaz kdaj kot vodja skupine deležen posebne sobe v hotelu. Resda je črta med komercialno gesto in korupcijo tanka, a se jo še vedno da prepoznati s prostimi očmi in čisto dušo. Vsaj na moji strani, majčkeno levo od sredine.
nova24tv.si/slovenij...ostitelja/
Meni je tvoje špeckahlanje (kapo dol, nekaj let ahead of your time) všeč. Zakaj ne bi tega počel še kdo drug? Vsekakor mi je to bolj všeč, kot cenzuriranje in medijsko obračunavanje z nasprotniki, čemur smo bili priča zadnja leta.
Že, ampak jaz sem bil vedno v tem delavskem kevdru, daleč od oblastniških soban in bičev. Je razlika! Oblastniki in drugi močniki naj medije in novinarje in sodnike čim bolj pustijo pri miru. Njihova naloga in dolžnost je, da javnost prepričajo s podatki, argumenti, dialogom. Če kdaj, imajo danes na voljo milijon kanalov in medijev ne rabijo. Razen, če želijo za njimi skrivati svojo poniglavo in orto selektivno neresnicoljubnost in resniconeljubnost.

Preletel sem tale blog Vinka Gorenaka, ki izgleda dokaj decentno sestavljen in lepo kaže dvoličnost brezmadežnih ljudomilih "levih" medijskih lic. Za končno sodbo bom moral prebrati bolj zbrano in pogledati, ali je Gorenak reden analitik tovrstnih pojavov ali je bolj aktiven zdaj, ko je čas za "griling de MSM & bajsikling the janshevism".
www.vinkogorenak.net...iskotarji/
Ne spomnim se, da bi to napisal, se bojim, da je to projekcija drugače mislečih. Če bo imelo kakšne posledice, hvala bogu. Je pa res, da tako Požar, kot Mladina kot NovaTV (in celo STA rejver) kdaj pa kdaj zapišejo tudi kakšno resnico. Tudi ekstrem je del politične realnosti...
Res sem tole
@UrosUrbanija, Aug 2
Slovenska javnost mora od vseh medijev in sodstva zahtevati enaka merila za vse. In hkrati ob tem razkrivati in javno objavljati vsak medij, vsakega novinarja, vsakega sodnika, ki se očitno in brezsramno poslužuje manipulacij. #stopmanipulacijam Samo tako bomo dobilo dobre medije.
razumel skozi svojo osebno projekcijo, ki sem jo opisal zgoraj, čeprav se na čisto načelni ravni z Urbanijo strinjam. Ne strinjam se z netržnim, populističnim pozivanjem. Z večino medijev je tako, da jih pač ne kupuješ/plačuješ/spremljaš, če ti niso všeč. Zato si pa desnica po več poslovnih fiaskih, ko se je izkazalo, da nimajo plačilno pripravljene kritične mase odjemalcev, na vse kriplje prizadeva finacirati brezplačnike, zasesti pozicije v javnih hišah (RTVS + STA) in preusmerjati javni ali inozemski denar v svoja ideološko-politikantska korita. Na trgu svojih resnic ne morejo prodajati, nimajo pa potrpljenja, da bi počakali na naravno ugasnitev soukold MSM, ko bi medijski krajini zavladali desni noriTV &co. brezplačniki.

Meni se vse to blefiranje in podtikovanje in škadaliziranje pogrošnih medijev že naravnost gnusi. Naj odidejo v dolino slonov, če ne gre brez nespodobnosti!

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen