Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Akrapovič bo odpuščal

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-20668 sporočil: 3.976
[Glavni forum] Tema: Akrapovič bo odpuščal
[#2847598] 28.05.20 09:24 · odgovor na: (#2847569)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: anon-20668 28.05.2020 09:34
[abohte]
bc123a še vedno sadi takšne bučke. Je napisal tole (v zaklenjeni temi, zato nisem komentiral tam):
"Anyway. Moj point je bil da sedanji lockdowni niso nic posebnega. To je klasicna in uveljavljena metoda boja z nalezljivimi boleznimi. Sedaj samo izpade grozno, ker:

1) Je populacija bistveno bolj obcutljiva in razvajena za vsak dr*k
2) Ker fejsbuk, tvitter in mediji ki se krvavo pulijo za vsak klik tudi ce smrdi na kilometre
2) Je po svetu toliko vec mobilnosti da zadeva, ki je leta 72 prizadela en majhen del ene srednjevelike evropske drzave zahteva ukrepe na stokrat ali pa tisockrat vecji skali."
bc123a je zapis nadaljeval z odstavkom: - "Samo veseli smo lahko, da je leta 2020 izbruhnila korona, ne pa recimo črne koze. Ker ob takem odnosu do epidemioloških ukrepov kot smo ga videli v prve pol letošnjega leta, bi tistih 70% evropejcev, ki bi preživelo, še dolgo ne imelo lepotnih tekmovanj. Še posebno švedi." -

Ker je tista tema zaklenjena, tudi jaz tukaj odgovarjam:
če bi se pojavile črne koze ali kakšna podobna nasty bolezen, bi bil tudi odnos ljudi zelo drugačen, pa tudi okužene bi se dalo bolje razpoznati in se jim izogibati (predvsem pa bi bil interes ljudi za upoštevanje ukrepov zelo velik).

Ampak tale korona očitno ni tako zelo nasty, spodaj je video nekega ameriškega zdravnika, ki je zadevo trezno analiziral:
www.youtube.com/watc...E9Y&t=254s

Sicer me pa glede korone najbolj v smeh spravlja kričanje, da je ta virus tako nevaren zaradi tega, ker ima večina ljudi blago obliko ali pa sploh ne ve, da so okuženi, ker se počutijo zdravi - "aaaa, kako nevarna bolezen, da večina sploh ne ve, da jo ima, groza in strah, we are doomed" :)

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen