Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-178149 sporočil: 4.311
[alan123]
"Največ anketirancev meni, da je preklic epidemije prehiter." To je laž. Tako jih meni samo 27,1 odstotka - ostalih 62,9 odstotka jih pa ne misli tako. Statistiko je pač možno uporabljati za laganje brez da bi naravnost lagali, kajne? Saj vemo, za kaj gre: Mediana bo vsako raziskavo javnega mnenja obrnila tako, da bo neugodna za Janšo. Pri tem početju pa radi sodelujejo tudi večinski mediji - in žal včasih tudi Finance.
Če smo že natančni in delamo kumulativne seštevke po lastni želji. Iz rezultatov sledi, da 38% meni, da je to slabo, 21,3% je to vseeno, torej 59,3% šteje ukrep za slab, ali jim je vseeno, 27,1% pa ukrep odobrava. Približno 2x več ima o ukrepu slabo mnenje ali pa je do njega indeferentno, eksplicitno ga pa podpira samo 27,1%. Kaj si pa misli 13,6% pa ne vemo, ker tudi sami nimajo nobenega mnenja.

Seveda pa ostaja vprašanje od kod je naš kreativni statistik dobil številko 62,9%. Pa ne, da kreativni sposobnež ne zna sešteti dveh števil in jih nato odšteti, 100-27,1=72,9 in ne 62,9. Lahko bi obrazložil kreativna pota statistike, še bolje bi bilo (seveda če je računal tako preprosto) da se vrne v osnovnošolske klopi.
27,1 odstotka vprašanih meni, da je dobro, da smo prvi preklicali epidemijo, 38 odstotkov, da je slabo, 21,3 odstotka jim je vseeno, 13,6 odstotka vprašanih pa ne ve

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(