Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-178149 sporočil: 4.311
[abohte]
> [MarijanMacek]
> en poslanec je že zamenjal poslansko skupino (to da je menjal že 5 strank ne pove dosti, skoz in skoz je bil v ideološko sorodnih, in če stranka spremeni usmeritev se jo pač zapusti

Ta poslanec je že od samega začetka nasprotoval tej koaliciji. Torej nobeno ravnanje koalicije verjetno ni bilo trigger, da jo zapusti...

Mi pa pojasni, kako lahko ideološko sorodna stranka (bistveno) spremeni usmeritev, da bi jo bil poslanec primoran zapustiti? Če se ves čas giba po ideološko sorodnih strankah, potem med njimi ni bistvenih razlik, in če med njimi ni bistvenih razlik, kakšni razlogi so ga potem prepričali, da se seli iz eno v drugo? Petkrat!

Meni se svita, da je razlog precej neideološki :)
Gospod Medendorfer (naj oprosti se mi ne da iskati čudnih pošasti na tipkovnici) je bil v ene 5 strankah, vse so bile nekako liberalne (za njih se ve, da je to predvsem do denarja drugih). In če je njegova SMC totalno spremenila kurz iz apriorne ne v podporo IJJ je naredil edino spoštovanja vredno potezo. O ostalem (liberlanosti do financ) ne bom komentiral.
Imamo pa drugo nasprotje ko nek večni politik kroži od komunistov (kjer ga izključijo zaradi prevnetosti), k nekakšnim demokratom desne usmeritve in nato k Social demokratom SDSS (kjer vlaga prošnje za vstop v Internacionalo). In nato po izločitvi ustanoviteljev, Tomšič, Pučnik, pa še precej drugih, iz stranke preusmeri stranko v skrajno desne populistične vode, kjer si v mednarodni javnosti zasluži vzdevek mini Orban na steroidih. Kaj ti je bolj všeč, stabilnost političnih pogledov (me ne briga kakšnih) v različnih strankah, ali vrtoglavo spreminjanje političnih pogledov od skrajno levih do skrajno desnih. Če ti je to všeč bodi pripravkljen na nadaljne spreminajne, in ni hudič da se ne bo nekoč spet našel na začetku svoje politične poti na skrajni levici..... Takšna je pač usoda kroženja.
Nizaman en iz Desternika izjavil (malo prosto po spominu, številke so pa zagvišne)

Ne samo za 180°, za 360° je spremenil svojo usmeritev.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen