Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-116402 sporočil: 4.340
[rx170]
>In kaj bi ti naredil v dani situaciji, z danimi omejitvmi in s podatki, ki so bili takrat na voljo?

Jaz nisem epidemiolog torej ne vem. Lahko pa sodim s stališča rezultata, ta pa pač je takšen kot je. Kar se sicer tega tiče smo o tem debatirali tudi tule:
forum.finance.si/?f=...853&page=4



>Pri nas med žrtve korone štejemo vse, ki so umrli in imeli korono. Mnoge države štejejo samo tiste, ki so umerli neposredno zaradi korone. Poleg tega marsikje umirajo z očitnimi simptomi korone preden pridejo do testiranja in jih zato ni v statistiki. So pa tudi države, ki podatke preprosto ponarejajo. Kje so balkanske države jaz ne vem, se pa ne bi čudil, če aj od napisanega zanje velja.

Mislim, da sem že ob člankih Tadeja Kotnika napisal, da zaradi različne metodologije težko primerjamo države med sabo. Če so ponekod podatki podcenjeni, je čisto možno, da so kje tudi precenjeni.

>Poleg tega ne vem zakaj se moramo tukaj primerjati ravno z balkanom in ne recimo z Avstrijo in Nemčijo (ki jih običajno imamo za zgled), da ne omenjam Italije.

Ponavadi pri nas vlada "narrative", da smo boljši od navedenih držav, zato se mi je zdela primerjava na mestu.
Švica, Nemčija, Avstrija, Italija, ZDA, Švedska, VB, Francija, ... so jo odnesle precej slabše od nas, pa si običajno niti ne upamo pomisliti, da bi bili boljši od teh držav. Dovolj nam je, da smo boljši od balkana. Tukaj je pa ravno obratno - boljši smo od teh držav, ne pa od balkana. Torej ni problem v Sloveniji, ampak v celem svetu.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen