Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.922
Zadnja sprememba: najobj 13.05.2020 19:48
[TadejK]
> [najobj]
> P.S.: kot sem v postu tebi tukaj zgoraj napisal, me pravzaprav bolj zanima, če si ti znaš predstavljati - jaz si namreč ne znam - kako grozljivo bi življenje ljudi izgledalo v vseh preteklih letih ob povsem enakem(!) poteku, kot je bilo in se ga spomnimo, če bi enako kot pri aktualni masovni psihozi zaradi korone tudi takrat v vseh medijih vse dni v letu od jutra do večera na prvih straneh objavljali sprotno povečevanje števila okuženih, obolelih in umrlih kategorizirano po različnih vzrokih smrti ... jebiga, človek je s svojimi preveč razvitimi možgani res zelo posebna žival, če mene kaj vprašaš ...
Jaz ti pač odgovorim na tiste zadeve, na katere znam in želim odgovoriti.

Če pa res moram, potem pa ja, si znam predstavljati. Saj redno objavljajo tudi
- podatke o umrljivosti za posameznimi vzroki smrti (recimo public.tableau.com/p...alia/Cause ),
- podatke o splošni umrljivosti po tednih (recimo www.euromomo.eu/grap...-and-maps/ ),
- pa tudi podatke o številu dnevno umrlih vojakov ZDA/koalicije "voljnih" v Itaku in Afganistanu so objavljali dnevno (tam celo z imeni, priimki in fotografijami).
... eh, ne me narobe razumet, sploh relativiziram grozljivih številk in sem zaradi korone tudi sam kar precej posran, ampak včasih pač razmišljam malo drugače, kot razmišljajo vsi ostali in zdaj sem začel razmišljat o psihozi, ki je nastala predvsem zaradi vse dni v letu od jutra do večera v vseh medijih na prvih straneh objavljenega sprotnega povečevanje števila okuženih, obolelih in umrlih iniciranih z neznano nalezljivo boleznijo in bi - na začetku pandemije itak je - psihoza nastala tudi ob pol manjših ampak še vedno grozljivih številkah, ki pa so zelo blizu običajnim številkam smrti - kumulativno z drugimi zdaj zanemarjenimi boleznimi pa verjetno celo več - v povezavi z navadno gripo v navadnih letih v preteklosti, ob katerih pa se zaradi neobjavljanja tekočih "rezultatov" noben - Irak in Afganistan pač nista v sosednji ulici - ni preveč sekiral, ker bi se v nasprotnem vsi cepili - ko zboliš in se bolezen zakomplicira, je prepozno - pa se vsaj v Sloveniji www.nijz.si/sl/sezon...e-20192020 s komaj 5% za gripo ne cepi skoraj noben ... evo, in zato sem napisal, da je človek s svojimi preveč razvitimi možgani res posebna žival, ki zelo selektivno gleda na svet in manj kot vidi, manj ga je ne glede na nevarnost strah ...

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen