Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Airbnb bo odpustil četrtino zaposlenih

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-20668 sporočil: 3.976
[Glavni forum] Tema: Airbnb bo odpustil četrtino zaposlenih
[#2843718] 07.05.20 15:01 · odgovor na: anon-207617 (#2843699)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: anon-20668 07.05.2020 15:04
[NemirniTujec]
To je bilo odkrito stereotipiziranje, da nasa sposobna urednica rabi velikega crnskega kurca ker ji je njen moz premajhen,
Ja kaj pa če res rabi, zakaj ji to odrekaš, ne moreš tako, no...
nikjer pa takrat nisem zasledil nasprotovanja uvazanju submisivnih tajskih spolnih dekel
Evo jaz temu nasprotujem. Ne bom pa povedal zakaj, bwahaha. :)

V UK sem ze nekajkrat opazil, da so Pakistanci in Indijci bolj prilagojeni na zivljenje v kulturni zahodni druzbi od vzhodnoevropejcev. Saj tudi vzhodnoevropejci bomo - samo trajalo bo pac dve generaciji, da se znebimo privzgojene zagovednosti.
Bomo videli, če bo "Zahod" čez par desetletij še tako privlačen, kot je bil zadnjih par desetletij.
Je pa rahlo dvolično, da progresivci tulite o spoštovanju drugih kultur, edino za (vzhodno)evropsko to očitno ne velja.

Pa čisto prijateljsko in dobrohotno ti povem, da se nikar preveč ne repenči, ker tudi ti si vzhodnoevropski čefur, vsaj kar se tiče domorodcev (tudi tistih "ta finih, kulturnih", slednji se pač le malo bolj potrudijo, da ti tega ne pokažejo).
Vem, ker sem tudi jaz en čas bival v tujini.
In to bo veljalo tudi za tvoje otroke, razen mogoče če je žena UK domorodka, kdove.
Pa ne bit zdaj užaljen, tega nikakor nisem pisal iz zlobe, ampak tako pač žal je...

Je pa k sreci tako, da tisti anglezi, ki so po kulturi slovenci, skoraj vedno predstavljajo ekonomsko najmanj pomemben del naroda, in so prisiljeni slediti normam ki jih postavlja ekonomsko mocnejsa polovica. Podobno stvar opaza tudi moj brat v Franciji. Medtem ko je polovica zaplankanih siromakov slovensko rasisticna, je druga, bogatejsa in sposobnejsa polovica tista, ki narekuje nivo diskurza v francoski druzbi.
Kot sem že zgoraj namignil, ti predstavniki "finih/kulturnih/sposobnih" slojev so samo bolj vešči v prikrivanju lastnega rasizma in zaplankanosti ter iluzije lastne večvrednosti napram črnim/rjavim/rumenim ter seveda napram neotesanim vzhodnjakom in mediteranosom.
Zato je pri njih na prvi pogled to težko razpoznati; seveda se da, če hočeš - sam qurc ker ti nočeš in si zaljubljen v idejo o njihovi progresivnosti, kulturi in plemenitosti. Sami ti tega ne bodo povedali (si morda povedo med seboj, ampak le takrat ko vzhodnoevropskih čefurjev ni zraven, in žal v slednjo kategorijo popredalčkajo tudi tebe ali mene, I'm sorry to say).

VSem pa velik optimist in menim da bo cez kakih 30-50 let Ljubljana imela kulturo zahodne prestolnice, mesane rase, temnopolte profesorje na univerzi, zidovske bankirje,
Joj, a lahko dobimo tudi Asian grooming gangs ter "Drag queen story hour" za predšolske otroke? Pretty please?
/sarcasm off

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen