Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Airbnb bo odpustil četrtino zaposlenih

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-207617 sporočil: 6.899
[Glavni forum] Tema: Airbnb bo odpustil četrtino zaposlenih
[#2843709] 07.05.20 14:24 · odgovor na: crt (#2843701)
Odgovori   +    3
[]
> [NemirniTujec]
> Sem pa velik optimist

res je
Hehe :-) Dezurni doomsdayer v dveh besedah...

Jaz sem nasploh gromozanski optimist za prihodnost. Menim da bodo ZDA (in Kanada) imele povecano imigracijo, med 1 in 2 mio na leto, kar bo se naprej poganjalo gospodarsko rast, ZDA pa bodo cez 50 let imele blizu 500 mio prebivalcev. Menim da bo Kitajska se naprej gospodarsko rasla in dobila svoj bogati razred s temu pripadajoco potrosnjo in bo dalec najpomembnejsa drzava na svetu, "zahod"* pa se bo na to navadil. Podobno Indija, ampak pocasneje in manj. Morda da bo tudi Rusija ratala resna imigracijska destinacija.

Menim da bo Afrika imela ogromno emigracijo na vse strani sveta, ki bo imela podobne zgode in nezgode kot migracije pakistancev v UK in mehicanov v ZDA, v glavnem pa bo hugely positive - tudi ti dve zgodbi sta v resnici zelo pozitivni, pomagali sta tko Ameriki kot Mehiki. Vsi ljudje bodo ziveli bolje, trenutno zivimo v rekordno nizkem odstotku revscine in smrti zaradi vojn ali bolezni, in ti rekordi se bodo se izboljsali. Svetovni napredek se je sele zacel!

Ce letno pobases nekaj cez 35K USD, spadas v top 1%, in zato bo zate pac zivljenje zelo tezko se boljse, kot ze je. Ce nekdo toliko pobase ze zadnjih 10 ali 20 let in zivi v cenejsi drzavi, je celo v zgornjem delu tega enega samega odstotka, hkrati pa obicajno ze malo star in kruljav - tezko bit optimisticen, ker umret moramo vsi, ampak tak posameznik ne sme biti delezen nikakrsnega usmiljenja, pac pa kvecjemu visjih davkov.

www.givingwhatwecan....rich-am-i/

Za zgornjih 75 milijonov (zgornji 1%) sveta moj optimizem seveda pomeni, da nas bodo vsi ostali dohitevali. Tudi ce nismo v zgornjem 1%, ampak zgolj v zgornjih 500 milijonih, bo preostalih 7 miljard bolj dohitevalo nas, kot pa mi tiste cisto pri vrhu. Ampak jaz v tem ne vidim tragike, pac pa veselo novico! Vecina na tem forumu (vkljucno s teboj) pa ste kot angleska aristokracija 1910, ki je domnevala da bo "konec sveta". Nobenega konca sveta ne bo, samo nasi privilegiji se pocasi raztapljajo in to je zelo dobro za cel svet. Ce se moj, tvoj, in nas standard ne bo visal naslednjih 100 let zaradi izenacevalnih ekonomskih sil, imamo vsi se vedno polne riti vsega.

Se strinjam, da ni glih top ideja ponoviti epizod 1914-1920 in 1939-1945, in to veselje do "odsjece sebi kurac" bo zelo tezko bremzati in zanimivo opazovati - to se pravkar dogaja. Stoletje 1900 - 2000 je bilo kljub dvema morilskima epizodama fantasticno za zahodne mnozice, najboljse stoletje v zgodovini. Stoletje 2000-2100 bo pa tako tudi za preostali svet, morda bo Afrika malo zaostajala.

The world is a wonderful, growing and thriving place, navkljub tecnim entitled ostarelim kvaziaristokratom na forumu financ :-)

* "Zahod" je nematerializirana ideja, za katero bi bilo fajn ce bi obstajala se kje razen v fantazijah o lastni vecvrednosti :-)

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen