Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

mar123 sporočil: 1.403
[alek14]
> [mar123]
> > [alek14]
> > > [mar123]
> > > > Ampak sedaj že zanesljivo vemo, da so Švedi popušili.
> > >
> > >
> > > Zaenkrat to se ni jasno kdo bo bolje odnesel. Strah da bolnice ne bodo hendlale primerov se se ni uresnicil.
> > > Na koncu bomo itak vsi morali na svedski model, razen ce je vzdrzno da si vsak mesec sposodimo 3milijarde dokler ne bo prekuzenost dovolj visoka.
> >
> > Poplnoma jasno je s 100% zanesljivostjo. Predpostavka, da se bodo prekužili do konca maja je padla. Virus je veliko hujši kot so pričakovali. Za prekuženje bodo potrebovali več let - toliko pa ne bodo mogli zdržati.
>
> Tudi ce se bodo prekuzili enako kot mi, bodo imeli delujoce gospodarstvo. Pri nas ne vemo kaj bo ko bomo dprosrili ukrepe, tam vejo.
> Jaz mislim da so precej na boljsem.
>
> Kot pravijo .. only time will tell . kdo je imel prav

To pot ne. Zastoj gospodarske aktivnosti je pri Švedih primerljiv z našim, s to razliko, da mi ta zastoj lahko postopoma odpravimo, onipa nimajo za to nobenih možnosti, razen, če gredo v lock-down.

Tudi Američani v zveznih državah, kjer so sedaj prostili ukrepe (kljub naraščanju novih primerov), se je gospodarska aktivnost dvignila za par %. Velika večina poslovanic sploh ni odprla, ker se lastniki in osebje preveč bojijo.
Se strinjava, da se ne strinjava :)

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(