6 ur
Prvi kitajski vlaki je prispel v Luko Koper, po Srbiji bo vozil 200 na uro
6 ur
Najbolj brani članki danes
7 ur
Nemci so lani izvozili približno dvakrat več avtov kot so jih uvozili, največ so jih prodali Kitajcem
10 ur
Od polnoči nižje cene goriv, najbolj se bosta pocenila dizel in kurilno olje
10 ur
Stanovanjska posojila: katera banka vam zdaj ponuja najnižjo fiksno obrestno mero
11 ur
Razpisanih je pet milijonov evrov za namakalne sisteme
11 ur
Zakaj minister Bojan Kumer nima moči, da bi prestavil zaračunavanje omrežnine po novem 4
12 ur
Misterij donosnosti pokojninskih skladov 3
14 ur
NASVET Kaj morate storiti do 1. julija, da bo Googlova analitika še naprej delala brez težav
14 ur
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
14 ur
Vlaki SŽ vozijo iz Ljubljane v Gradec in iz Ljubljane v Beljak
15 ur
Dobre novice o finančni stabilnosti: kaj pa lahko skrbi banke, njihove delničarje, politike in ljudi?
15 ur
Peking gradi plavajoče jedrske reaktorje za napajanje vojaških baz v Južnokitajskem morju
15 ur
Kako poteka Woodstock kapitalistov Warrena Buffetta
15 ur
Zasebna omrežja 5G kot gonilo razvoja pametne industrije
16 ur
Utrip iz Gornje Radgone
18 ur
Kolumna o vinu: Kaj čaka modro frankinjo v Sloveniji?
18 ur
Kaj prinaša digitalna avtocesta, s katero smo se po besedah predstavnika Darsa uvrstili v vrh Evrope 4
19 ur
Spremembe v delovnih okoljih: kako digitalizirati fleksibilne oblike dela (Oglas)
23 ur
Vloge gospodinjstev februarja krepko navzdol, »krive« so ljudske obveznice

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

MF-356407 sporočil: 34
čas vnosa: 20.04.20 20:50
[TadejK]
"NE, okužbe s SARS-CoV-2 *N*E* ubijejo zgolj tistih, ki bi itak v kratkem umrli."
Ampak se mi vedno bolj zdi, da tistih, ki tupijo to zombijevsko vprašanje, odgovor v resnici itak ne zanima.
V življenju ni gotovosti – operiramo lahko samo z verjetnostmi. Povprečna starost slovenskega moškega ob smrti je malo pod 80 let (stanje pred pojavom koronavirusa) – ampak to ne pomeni, da me bo pobralo, ko bom star 79 let in pol – tudi glede tega verjetno obstaja Gaussova krivulja, najbrž nekoliko premaknjena v desno.

Moja mama je živela 84 let, oče pa 64. Moja sestra je umrla pred 40 leti zaradi Hodgkinovega limfoma, ko je bila stara 16 let. Spomnim se, da sem v tistem času v neki knjigi prebral, da je ta bolezen zelo redka; če se pa že pojavi, je večkrat pri moških in pogosteje pri starejših kot pri mlajših – torej je imela ona v naši družini najmanjšo verjetnost, da jo dobi. Sin sodelavke v službi je imel infarkt, ko je bil star manj kot 30 let (pa je preživel). Moja sestrična je imela levkemijo in je umrla malo po 40. letu. Sin njene sestre je lani zaradi (ne vem natančno kakšne) bolezni trebušne slinavke umrl star okoli 30 let. Verjetno lahko vsak človek našteje nekaj ljudi, ki jih je osebno poznal in so umrli razmeroma mladi.
Sicer pa je neki veseljak pred skoraj 200 leti napisal: "pred smrtjo ne obvarje koža gladka" – torej je ta ugotovitev že zelo stara.

Skratka: že pred koronavirusom so umirali mladi ljudje, ki bi statistično morali živeti še veliko let. Da zaradi koronavirusa umre tudi nekaj mlajših, torej ne more biti nobeno presenečenje – prav nasprotno: tak je naravni potek stvari. Dejstvo pa je, da ima 60-letnik večjo verjetnost, da bo preživel okužbo s korono, kot 80 letnik, 40-letnik je še v boljšem stanju, 20-letnik se lahko ob vsem skupaj na široko smeji – ampak kljub temu bo verjetno zaradi koronavirusa umrlo tudi nekaj ljudi, mlajših od 20 let.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen