Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Politični teater na ustavnem sodišču

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-178149 sporočil: 4.311
[Glavni forum] Tema: Politični teater na ustavnem sodišču
[#2836752] 12.04.20 16:24 · odgovor na: (#2836408)
Odgovori   +    1
[rename]
Drazgose navajam kot primer, ko so junasko zbezali in prepustili vascane nacijem.
Lahko jim oprostimo, saj so razmišljali kot pošteni vojaki, ki spoštujejo civiliste. Očevidno Kultutregerji niso bili tako kulturni. Lahko razumeš tudi sarkastično.
Osankarico kot primer notranjega izdajstva.
Kolikor jaz vem, in sem mnogo ur prebil na vlaku skupaj z uradnim zgodovinarjem Pohorskega bataljona ni bilo notranjega izdajstva, temveč je taborišče izdal nek gozdar. V bistvu je pa šlo za pomanjkljivost v taktičnem delovanju enote, na kar je opozarjal Franc Rozman Stane nekaj dni pred pokolom.
Menino pa kot "boj", ki ga ni bilo....sem blizu tistih krajev, na polno so nas futrali s partizanscino, a za ta "preboj" nisem nikoli slisal, dokler niso lani filma posneli.
Zanimivo, tu sva si pa edina. Film rabi dober marketing, kakor številni Holywoodski. Je pa bil konec zime en ornk spoiapda na Meneni planini.

V bistvu so pa komunisticni klavci ze med vojno pobili vec Slovencev kot okupatorska vojska.
Izgleda, da so oboji bili približno enako učinkoviti, oziroma jaz vedno rečem, da so vsi krvavi pod kožo in ubijajo ravno toliko, kolikor jim dopuščajo prilike.

Grcaric, Turjaka, Teharij, Hude jame in preostalih 600 morisc po Sloveniji pa nimam kaj omenjati.
Zakaj bi pa Grčarice in Turjak bila morišči, predvsem je šlo za spopad z neko "kvazi" slovensko vojsko, kateri so nekoč Italijani dali orožje, da bi opravljala krvave posle.

So kosti.
In nihce ni bil niti obtozen, kaj sele obsojen.
Zlocini, ki jih ni bilo.
Zlocini komunisticne klavske revolucije, ki so jih vestno in zvesto prikrivale generacije njihovih naslednikov.
Za privilegije, za ideologijo, iz sovrastva.
So dejstva.
Seveda ostanejo kosti, toda vprašanje, če bi prišlo do sodnih procesov (kako boš sprocesiral v nenormalnih razmerah 12.000 ujetnikov je umestno vprašanje) za velik del bi bilo samo štrik ali kugla. So se pregrešili proti zakoniku Kraljevine Jugoslavije in pika. Taka so pač žalostna dejstva, sicer jih pa nihče ni silil, da so promptno zbežali za Nemci....

Zdaj pa se poslavljam iz te diskusije s tegoj, ker me zmerjas z nacijem.
Kja jaz morem, če take klatiš v svoji zafrustriranosti.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen