Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Politični teater na ustavnem sodišču

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-178149 sporočil: 4.311
[Glavni forum] Tema: Politični teater na ustavnem sodišču
[#2836158] 11.04.20 08:09 · odgovor na: (#2836091)
Odgovori   +    3
[rename]
Drzave z dolgorrajno demokraticno tradicijo nimajo rezimskih sol; pri nas so vec kot ocitno v vecini.
Zato je tudi taksna gonja zaradi teh 300.000 eur letno....ne zaradi eurov, ampak zaradi ohranjanj tekovin revolucije.

Sicer pa ne gledam tv dnevnikov; ce kdaj gledam kaj politicnega so to prenosi parlamentane tv.

Kaj je "režimska" šola je stvar osebne presoje. Sam nisem imel nobenih slabih izkušenj v prejšnem režimu, razen da so me nekateri sedanji "demokrati" silili v partijo in mi najedali s svojim tečnarjenjem prosti čas. In ne-partijstvo mi ni bil noben hendikep v poklicnem življenju. Za uspešno poklicno delovanje je bilo potrebno še kaj več mkot Članstvo. Pravzaprav je danes tega multi-partijskega pogojevanja služb verjetno precej več. Oh seveda, to so ta prave Partije, s strukturo in manirami neke bivše....

In roko na srce, če bi dal na referendum kaj si ljudje mislijo o privatnih šolah, bi verjetno pristaši potegnili še krajšo, kot skoraj 100% financiranje. Očevidno imajo ljusje pozitiven odnost do "režimskega" šolstva.

PS: In če je privatno šolstvo "režimsko", torej politično usmerjano (od koga, če še pametne stranke na levici ni), potem je njegov antipod "nerežimsko" šolstvo pretežno prav tako "režimsko" samo v drugo smer. In ljudje to prepoznavanjo in imajo svoje mnenje. Bom podal eno samo izjemo k tej "protirežimskosti" privatnih šol, to je Waldorfska šola. Imajo pač poseben program, verjetno potreben za določen del populacije, kot so poitrebne šole s posebnim programom. Vse ostale so pa menda katoliške z jasno politično umeritvijo, kakor jo ima tudi naša vesoljna RKC. Počakajmo še na muslimansko, pa je slišati, da imajo ljudje mnogo zadržkov, saj postavljajo kamnite križe okoli džamije (glej TV za ljudi s posbnimi potrebami), in na pravoslavno, da bo mera polna.


In ravno RKC cerkev bo govorila o "režimskosti". Nekoč so mojega očeta vrgli iz srednje šole, ker je šel na Notransjko prvenstvo v smučarskih tekih namesto k nedeljski maši. To je režimskost!

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen