Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Politični teater na ustavnem sodišču

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-178149 sporočil: 4.311
[Glavni forum] Tema: Politični teater na ustavnem sodišču
[#2836086] 10.04.20 21:02 · odgovor na: (#2835982)
Odgovori   +    1
[rename]
> [MarijanMacek]
> > [rename]
> > > [romy89]
> >
> > Najboljš bi bilo komplet US nekam outsourcat, ddr.Jakliča pa za pravosodnega ministra postavit.
>
> Dobra polovica Slovencev pa pot pod noge v kakšno drugo, bolj normalno državo. V Evropi NI enotne prakse, kako se financira privatno šolstvo, in če se mene vpraša, kdor hoče imeti špecialno dobro šolstvo, naj bo zadovoljen, če se mu financira obvezen del. V marsikateri e državi tudi tega NI! Kdor ne verjame, www.indire.it/lucaba...000_EN.pdf

Jaz zagovarjam, da se financira 100% vse, kar predpiše ministrstvo za šolstvo.
(+stroški z varovanjem, prevozom, itd...)
Ali poenostavljeno: matematiko da, verouk ne.
Ti (ali pa jaz) se lahko podpišeš pod karkoli, ampak nikjer v nobenih evropskih regelcih, katere bi naj spoštovale članice EU ni navedeno, da je potrebno financinarnjew zasebnega šolstva v kakršni koli obliki. Obstaja kar nekja držav z dolgo demokratično tradicijo, kjer zasebne šole dobijo natančno 0% od države. Preštudiraj link, ki sem ga podal. Pravzaprav je naše US še dobrohotno, do privatnih šol saj dobijo 100% za obvezni program in tudi 85% za dodatni ni tako malo, zato se vsi počutijo s to sodbo zmagovalci. Bo že potrebno spremlajti resne medije in ne TV za ljudi s posebnimi potrebami.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen