Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-22038 sporočil: 26
1. Ali pravilno razumem, da so do kriznega dodatka upravičeni tako tisti delavci, ki so v pisarni, kakor tisti delavci, ki delajo od doma. Če je temu tako, mi ni jasno zakaj bi delavec, ki dela od doma bil tudi deležen tega dodatka, saj je manj ogrožen kot tisti, ki je v pisarni. Pa še za te smo poskrbeli, da so na ustrezni medsebojni razdalji. In če gledam pisarniško delo, to pa res ni več obremenjeno kot je bilo do sedaj, pa tudi nismo dejavnost, ki je sedaj izpostavljena zaradi korone, da bi imela zaradi tega več dela. Sicer pa je v medijih bilo zapisano, da naj bi ta dodatek prejeli tisti, ki so dejansko izpostavljeni morebitni okužbi (npr. medicinsko osebje, trgovci,...). Ne morem pa v to kategorijo šteti delavcev v pisarni, ki nimajo stika s strankami in so tako ali tako na ustrezni medsebojni razdalji.

2. Drugo me zanima: že sedaj vemo, da bomo imeli kljub krizi boljše to polletje, kot je bilo lansko, ker je bilo lansko pač slabo in to pomeni, da nismo upravičeni do oprostitve prispevkov za PIZ. Ali prav razumem, da se pravzaprav ne moremo izogniti neplačilu prispevkov? Kroži tudi razlaga, če se odločiš in plačaš vse prispevke, da potem ni potrebno dati kriznega dodatka?

Torej moje razmišlanje:
- dodatek tistim, ki so dejansko več obremenjeni zaradi potrebe reševanja stanja glede koronaepidemije in tudi bolj izpostavljeni morebitnim okužbam,
- če pa se že daje tako neselektivno ta "helikopterski denar", zakaj preko podjetij in nenazadnje zakaj omejitev trikratnika minimalne bruto plače. Kaj pa je top inženir kriv, če ima večjo plačo.

Zmedo pač dela nejasen zakon, manjko ustreznih kompetentnih pojasnil in različne interpretacije v medijih...

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen