Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

romy89 sporočil: 502
[rednaka]
> [FIN-311684]
> > [rednaka]
> > > [0513ANITO]
> > > A ni bil maMilan prej zadolžen za drogeraše in Jinkie vseh sort?
> >
> > Pa kaj, če ni epidemiolog..., zdaj je važno, da govori tisto, kar hoče vlada od NIJZ slišati.
>
> Zakaj vlada želi prav to slišati od NIJZ? Sicer, vlada večjih napak delala ni, pretirava z omejitvijo gibanja med občinami in z diskriminacijo upokojencev pri nakupih. Z razglasitvijo vrha epidemije bo odlašala toliko časa dokler a.) ne bo sprejeta zakonodaja (Pahor, Parlament), ki ji daje izredna pooblastila in omrtviči parlament ali b.) dokler ne ugotovi, da izrednih pooblastil ne more dobiti.

Ne bodite naivni. Itak da želi vlada čim prej nevtralizirati pismo 25 epidemiologov z NIJZ, ki ji očitajo neupoštevanje stroke (sploh se ne spuščam v to, kdo ima glede ukrepov prav!), in je zato ročno pripeljala na tiskovko človeka z NIJZ, ki ploska vsem vladnim ukrepom. V javnosti je pač treba ustvariti pravi vtis, kam pa pridemo, če bi kar dopustili, da ljudje razmišljajo in delajo zaključke po svoje, kajne.
Jaz bi vas za en teden v Španijo poslala, kjer se lastniki psov dnevno spremenijo v vampirje, ki ob 4-ih zjutraj vstanejo, zato da lahko svojega cucka pelje ven , ker se jim ob dnevni svetlobi takoj na rit prilepi policaj, ki piše kazni tam ranga jurja.

Moja hči je bila na začetku epidemije v Parizu. Samo rit ven pomoliš, prleti policaj. Strogo, po vojaško:« Kam, zakaj, od kje ste, kje mate dovolilnico, dokumente…). Tisti dan, ko je šla na letališče za Slo-čobanijo, je bilo isto. Moja hči pa: Eehm, domov grem, v Slovenijo, a vam pokažem letalsko karto, jo imam na telefonu. Policaju je faca kar zasijala, skor jo je polubčkov. »O, fajn, lepo potujte, srečno, zdravo…sam pejt hehe… »

MI smo gradbeniki. Fantje so zaenkrat še doma, ampak počasi se spravljamo na odprta gradbišča. Moj direktor je šel ta teden v delovni obleki, maska, rokavica, razkužila, ni da ni, sam poštemat nekej nujnega, pa pregledat, če nam niso vse robe iz kontejnerjev pobrali.
Drug teden začnemo malo bolj na hard. Vsi v zaščitni opremi. Pa nobeden pol tok ne pizdulira, kot vi, doma na kavče pršvasani, ki vas bo pobralo od hudga, ker si morate dat masko na šnofček, ko greste v trgovino.

Yebeš NIJz, ali pa politiko. Kaj, če bi zdravo pamet upošteval, pa ne biti še vi na MSM talibanski linij: Za vojno z vlado, je vsaka epidemija dobra«.

Hvala.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen