Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-178149 sporočil: 4.311
[alek14]
> [kren]
> Jaz sem mislil, da jih bo med prvimi začela sproščati Nemčija, ki je motor evropskega gospodarstva in jo bo kolaps najprej spravil na kolena.
>
> Evropski politiki se bodo morali pač odločiti, ali se bodo raje zamerili starejšim in kroničnim bolnikom, ki jih je (upravičeno) najbolj strah ukužbe s koronavirusom, ali pa gospodarstvu in milijonom brezposelnih.

Avstrija je danes zabeležila samo 102 nova primera, kar je 2.1% rast.
Nemčija je danes zabeležina 1000 novih primerov, kar je 7% rast.
Naš kandidat za direktorja NIJZ se je izkazal ni kaj. Situacija je res v Avstriji dokaj obetavna, toda pozor, kdor gleda priratsek pozitivnih in iz tega dela neke sklepe, je res primeren samo za politično nastavljenega direktorja. Kaj bo naš veleum povedal na to, da v večini držav dnevni prirast pozitivnih na kronani virus oscilira s tedensko frekvenco. nekandidatom je jasno, da se čez vikend manj testira, in manj kot testiraš manj odkriješ. No v primeru Avstrije je to malce manj očitno, v tej kategoriji vodijo Lombardija, Italija, Španija Nemčija... In roko na srce, prirastek pozitivnih (seveda govorim v relativnih številkah, za laike se to navaja kot število na 1M) je najmanjši pri nas, v Avstriji je vsaj 2x večji, se je pa v večini držav, ki jih spremljal umirila, najbolj se vidi izboljšanje v najhuje prizadetih, prva država na svetu pa še vedno veselo poskočno hiti kruti musodi naproti.

Edini merodajni podatek v vsej zmešnjavi s testiranjem je relativno število umrlih, pa še tu so lahko problemi. In tukaj se pa absolutno pokaže, da Avstrija ni nobena svetla zvezda in priratsek mrtvih kvečjemu samo oscilira okoli konstantne vrednosti, podobno kot v Nemčiji. V Italiji, zlasti Lombardiji in Španiji pa prirastek nedvomno pada in se že vidi kakšna bo žetev korona virusa.

Tako, da nekega preuranjenega upanja jaz ne bi vzbujal, bodo morali avstrijci prej poskočiti iz današnjih 186 mrtvih na 300 in še kaj. Ko pa primerjaš AUT in SVN pa smao to, mi zaostajamo za Avstrijo za faktor dva, več kot bi dala razlike sama časovna razlika, okoli dva dni. Bomo pa ob tem tempu želi počasi, ene tri mesece.... medtem ko bodo drugi prešteli mrtve in šli na delo.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen