Zasebnost

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-355210 sporočil: 85
Jaz sem kupil par long futures pri 20 in ji bom drzal do 40 :) Dobro včeraj sem prodal nekaj slightly OTM call opcij 14 days out, da zaščitim dobičke na long futures, ampak osnovna pozicija je mišljena "dolgoročno". Predvidevam, da bo v roku 2 let cena spet nazaj na 40-50, ker pri 20 nihce ne dela dobicka.. To lahko samo zjebe US proizvodnjo iz skrilavcev, ki rabijo tam nekje 40-50$ in dalje ko bo cena nizka, več jih bo out of the game, less rigs, višja bo cena ko bo potreba spet normalne.. To je 100 % donos v 2 letih, ajde tudi ce bo v 5 je to še vedno 20% letno :) Trenutno ne vidim boljse "opcije" za naredit donos, zlato napihnjeno, obveznice no comment, delnice bi znale iti se ene 20-30% dol.. Pri 20 se je splačalo že samo short atm put, ker so bile premije takšne da...


Se en dober play so tankerji.. Glede na neverjetni contango lahko lastniki tankerjev naredijo 20 MIO donosa na tanker v 1 letu (pri vrednosti cca 40 mio). Torej bodo sli njihovi dobicki v visave. Ze sedaj so se cene najema dvignile za 200-300%.. Tankerjev namrec skoraj vec ni za dobit, na veliko se crpa nafto, strateske rezerve drzav in njihove kapacitete so skoraj zafilane, bi pa znalo ostati viska cca 1 do 2 milijarde sodckov, ker je pol sveta v lockdown. Easy money za tankerje.. Kupi po spotu, shorta 1 year out futures in ima 50% dobicek brez moznosti izgube... Je veljalo se par dni nazaj, ko je bil spot 20 in 1 year out 31.. Sicer so delnice tankerasov ze poletele, ampak to bi znalo it se 2-3x toliko gor..
Nekaj imen, ce koga zanima ta play:

DHT
EURN
LPG
STNG
TNK
NAT

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(