Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

1127DXSXU sporočil: 833
Zadnja sprememba: 1127DXSXU 08.03.2020 03:39
[bc123a]
> [1127DXSXU]
> se popolnoma strinjam.
>
> Better worry then sorry

Neumnost. V tej fazi neumnost. twitter.com/xmp125a/...9831449603
Na linku ni nobenega argumenta..
Če misliš nam Singapurce dajat za zgled, pa moram rečt da si v zelo veliki zmoti, saj mi in verjetno tudi nihče drug po redu, disciplini ni primerljiv s Singapurjem. Oni so tudi geografsko precej zamejeni, medtem ko smo mi čist blizu velikega žarišča. Poleg tega pa so blizu tropov ki so za viruse zaradi toplote in vlage veliko veliko manj prijazni, kot naša klima, ki je še vedno koledarsko zima. Skratka to kar si lahko privoščijo oni si mi tud približno ne moremo in jaz se tu z življenji ne bi igral in eksperimentiral ker popravca v ne bo.

Ravno v tej fazi je korist zaprtja pouka v šolah največja. Zdaj se namreč pri nas lomi ali bomo uspeli zadržati širjenje pod kontrolo ali ne.
Šole so zaradi specifik populacij in medsebojne bližine otrok v skupini zelo izpostavljene za prenos. Še posebej pri tem virusu je težko nadzirati potek v šolski okužbe populaciji saj bodo imeli blage simptome. Ko bodo prinesli stvar domov pa bodo stari starši zboleli veliko huje.

Če bi se uspelo s šolami in prireditvami stvar zadržat potem ne bi bile potrebne nadaljne karantene, ki bodo gospodarsko veliko bolj škodljive.

Šolstvo bo mesec dni že prineslo not. Veliko lažje kot če bi bila generalna karantena.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen