Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-207617 sporočil: 6.899
[macon]
> [NemirniTujec]
> > [macon]
> >
> > Sem računalniški programer v ožji državni upravi. Stanovanja v Ljubljani si ne morem privoščiti, čeprav delam v njej. Od srednje šole ali 14. leta sem vsak dan v Ljubljani. Imam dve diplomi in nekaj manj kot 30 let izkušenj v IT-ju.
>
> Ti nas zdaj mal zajebavas, ane?
>
> Pri 30 letih izkusenj v IT in dveh (predpostavljam da ne-druzboslovnih) diplomah si ne mores privoscit stanovanja za 120 jurjev, in cepis v "ozji" javni upravi in se tukaj na forumu 24/7 usajas nad "druzboslovci, komunisti in cefurji"???
>
> Sori ampak tega ti pa ne verjamem. Tudi karikature imate svoje meje. Ne mors bit tako slaba sala, pa magari si izmisljen kalimero Noriskega Kraljestva :-)
>
> Ce si stanovanja "ne mores privosciti" zato ker moras vsak mesec jurja nakazat SDS ali BMW - vsi imamo svoje fetise - potem pac nisi bil cisto odkrit v opisu. Ce je "30 let izkusenj v IT" v bistvu narocanje pisarniskega materiala preko emaila, tudi ne :-)))
>
> Naceloma pa ljudje s 30 let izkusenj v IT in dvema diplomama zelo zelo dobro in nadpovprecno zivijo, ce jih ne vlecejo dol kake fiksne ideje, tak da ne me basat da si ne mors privoscit zivet v lj.
>
> Mimogrede, spoznal sem mlad veterinarski par (moz in zena oba veta) iz Italije, ki delata v UK kot pogodbenika in se komaj prebijata cez mesec. Tarifo imata cca 300 funtov na dan. In ne gre pa da ga jebes?! In sem samo bezal v drugo smer od znanstva z njima, kolikor so me noge nesle :-)))
>
> Ljudi je res vseh sort.

Kdaj si ti nazadnje gledal cene stanovanj v Ljubljani? Poglej si nepremicnine.net, cel kup psihotikov prodaja po 3000+. Za 120 jurjev sem dobil precej več izven Ljubljane, enosobno me pa oprosti ne zanima več.

Seveda si lahko privoščim enosobno v Ljubljani, ampak jih nimam pod rubriko stanovanje.

Ti si nekje zunaj in ti predstave močno šepajo. Ja, imam stanovanjski kredit in nezaposleno bolno ženo, to me sigurno vleče dol. Če bi ona imela kakega jurja, bi čisto lepo živela, tako sem pa navajen biti za vse sam. Dva zaposlena si lahko privoščita dvosobno v bloku v Ljubljani in jima ostane toliko kot meni samemu, ker imata 600-700 mesečnega obroka za 20 letni kredit.

Slovenija je družba uravnilovke, v IT-ju se zaletiš v plafon, koliko te bodo plačali in naposlušal sem se "boš ti naredil, ker hitro narediš", ker ni bilo v korelaciji z napredovanji in višanjem razredov in plače. To je bil proces dolg kakih 15 let. Imam eno naravoslovno in eno družboslovno diplomo, zato pišem o vsem družboslovnem blefiranju, ker imam insajderske informacije iz likovne umetnosti.

Danes naredim kolikor je treba pa nič več.
No, tako je pa ze drugace, kajne? Enosobna stanovanja (in garsonjere) so se vedno stanovanja, z eno placo imet dvo ali trisobno v Lj pa je seveda zalogaj. Ni isto reci "ne morem si privosciti" ali pa "bolj se mi splaca xkm stran". Se strinjam, seveda se bolj splaca x km stran.

Diplome iz likovne umetnosti pa tudi ni cisto fair posplositi na "druzboslovno blefiranje", ker je vsakemu ze v srednji soli zelo jasno, da je to pac za umetnike, ki jim je okej zivotariti dokler lepo risejo/igrajo violino/dojemajo pomen spola pri prevajanju kitajskih klasikov,ali karkoli podobnega :-)

Pravtako mi je jasno, da se normalno zaposlen mlajsi par (torej ne on slikar,ona violinistka) v ljubljani lahko samo sladko jebe, ce ga starsi ne obdarijo z jazbinskovino ali povezano sluzbo ali pologom za kredit. Preden sem zapustil to sfukano culukafrijo, sem na banko sel celo vprasat (takrat sem imel res dober job z lepo placo), ce bi mi dali kredo za flat ki stane 100 jurjev. In so rekli "seveda bi ti dali, 40 jurjev ti, 60 pa mi. (ce bi bil zavaljen v parajavno firmo s pogodbo za nedolocen cas, bi bili celo tako fajn, da bi 30 dal jaz, 70 pa oni :-))).

In ce par s povprecnimi lj zasluzki v najemu zal ne more iz riti potegniti 30 ali 40 jurjev, lahko pac do 40. leta zivita v najemu v neki jazbini in sparata vsak tolar, (ki ostane po obilnih davkih in prispevkih za zasluzne clene druzbe sentflorjanske) da jima bodo potem povedali da sva prestara za kredit :-)

Fuck this country and it's people, I said. Fuck them all, again and again, into fucking eternity.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen