Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

crt sporočil: 27.203
[Glavni forum] Tema: Koliko bo Slovenija kašljala zaradi koronavirusa
[#2816387] 11.02.20 19:31 · odgovor na: (#2816384)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: crt 11.02.2020 19:34
[rename]
1920-21 so bili povsem drugi casi, dejansko in dobesedno 100 let za nami ;-)
Tako iz vidika medicine (belezenja, razvoja, tehnologije), kot predvsem iz vidika mobilnosti....zato se mizdi, da so vse te primerjave za nazaj bolj ‘masilo’...v cakanju na realnost jutrisnjega dne, ki pa je ne more verjetno nihce z gotovostjo predvideti.
osebno sem malo alergicen na ta pojem povsem drugih casov, tako zato, ker imam bolj ciklicni kot linearni pogled na razvoj zgodovine kot zaradi relativne staticnosti cloveskega materiala.

po preteklosti rad pogledam ne zato, ker bi si jo predstavljal kot nekaj, iz cesar direkt napovedujemo prihodnost, temvec ker daje nek orientir, kaj vse je ze bilo odigrano pod marelo clovestva in naceloma ni resnega zadrzka, da ne bi spet. (kar tud pod razno ni garancija, da ziher bo spet.)
Do poletjs bo treba zdrzati, tako Ihan....jaz pa ponavljam zgoraj napisano: sauna+snops.
to do poletja je tudi po moje dober point.

sem pa sel vmes gledat temperature v severni afriki in bliznjem vzhodu in nisem bil impresioniran.

nisem bil impresioniran v smislu, da ce se tam razsiri bolezen, se v evropi aktivirajo na deseto potenco pra-strahovi "crnci prinasajo bolezni", dobijo politicno artikulacijo in imas po hitrem postopku izredna stanja z vsemi priloznostmi, ki jih ta tipicno odpirajo. (1945 - povsem drugi casi? :)

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(