Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

alpha7B5sn sporočil: 952
[1127DXSXU]
Mi imamo srečo v nesreči, da belci in črnci manj zbolevajo za to modifikacijo SARSA, kot Kitajci, ker imamo 5 krat manjšo koncentracijo ACE-2. Drugače je pa ta virus izjemno nalezljiv in zahrbten. Bolj skoraj bit ne more (okuži se lahko že v dobi inkubacije, ki traja 14 dni).

Tako, da morebitne finančne izgube, ki jih bomo utrpeli so nič v primerjavi z drugimi (življenskimi)nevarnostmi, ki iz tega izhajajo.

Študija: Single-cell RNA expression profiling of ACE2, the putative receptor of Wuhan 2019-nCov
avtorji: Yu Zhao, Zixian Zhao, Yujia Wang, Yueqing Zhou, Yu Ma, Wei Zuo

"We also noticed that the only Asian donor (male) has a much higher ACE2-expressing cell ratio than white and African American donors (2.50% vs. 0.47% of all cells). This might explain the observation that the new Coronavirus pandemic and previous SARS-Cov pandemic are concentrated in the Asian area."
Oj, hvala za tole referenco! Bom ob priložnosti pokukal v podrobnosti. In hvala, da je kje še kdo, ki "odpira" to in podobne tematike! Sam sem zadnje dni spremljanje vsega dogajanja okoli nCoV že precej izklopil. Tudi tistih redkih objav, ki bi lahko bile zanimive (in takšnih je najbrž manj kot 10 %). Sicer pa sem že pred časom omenil na nekem drugem portalu, da bi zelo zanimivo bilo videti morebitno statistiko o rasni pripadnosti žrtev in tudi vseh doslej okuženih (in že ozdravelih). Vprašanje, če to vodi recimo kdo iz WHO (uradno ali neuradno), oziroma koliko držav sploh vodi takšno statistiko in da bi to bilo v javni vednosti.

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(