Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.922
Zadnja sprememba: najobj 11.02.2020 13:30
[rename]
Uh, kaj se zgodi, če ne postavimo pravilno vejic in-ali sosledje besed v zeeeeelo dolgi klobasi, pardon - stavku.

Tole spodaj se namreč (lahko) bere, da večina visokih politikov AfD ni tako radikalno nacionalistična, rasistična ali homofobna, kot je Janša.

> Osebno menim tudi, da tako kot Janša večina visokih politikov AfD ni radikalno nacionalistična, rasistična ali homofobna, nasprotno, gre zgolj za skupek političnih oportunistov, vsi politiki pa morajo biti vsaj malo oportunisti, vprašanje je le, kolikšna mera oportunizma je še okusna in do kam lahko politično koketiraš z ljudmi, ki dejansko so radikalni – če sploh lahko z njimi koketiraš na kakršenkoli način že.

Povsem drugače pa se prebere, če za "Janša" postavimo vejico.

#slučaj ali ne.press? ;-)
#don't shoot the messanger :-P
... čuj, kaj pa bi po tvojem bilo oziroma kje je v citiranem nadaljevanje stavka "da tako kot Janša", če bi za besedo "Janša" postavil vejico ? ... khmm, ker mene so že dolgo nazaj učili, da vejice postavljamo pri vrinjenih stavkih in če pri besedi "Janša" postaviš vejico, potem moraš stavek "da tako kot Janša" nadaljevati, ker takšen "stavek" brez nadaljevanja - naj mi oba z Janšatom ne zamerita - ne pomeni nič ...

P.S.: ne vem, kaj je hotel Pero povedati, ampak slovnično je citiran stavek pravilen, če se od mojih gimnazijskih časov poleg butaste povedi - citirana "poved" tebi lahko pove nekaj drugaga kot Perotu in meni oziroma nekomu mogoče ne pove nič, če je ne razume - namesto stavka ni spremenilo še kaj drugega ... aja, na Perotovem mestu bi jaz isto misel razdelil v več stavkov, da ne bi prišlo do nesporazuma, ki si ga omenil ...

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(