Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kaj bomo z IT-normiranci?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-317028 sporočil: 30.415
[Glavni forum] Tema: Kaj bomo z IT-normiranci?
[#2813520] 26.01.20 16:54 · odgovor na: ogo (#2813515)
Odgovori   +    10
Zadnja sprememba: anon-317028 26.01.2020 17:04
[ogo]
> [FIN-311684]
> > [ogo]
> > > [FIN-311684]
> > >... Sicer, zakaj avtor misli, da so normirani IT-ejevci prekarci, če oni te prekarnosti ne čutijo in se prav lepo ter zadovoljno počutijo v tem položaju
>
> Država naj zaščiti le tiste espeje, ki so jih naročniki del (delodajalci) prisilili v espe
>
> Zakaj naenkrat tako velika skrb in krokodilje solze le za stare in bolne normirane IT-ejevce in njihove pokojnine, kot da ni starih in bolnih snažilk, trgovk, komunalnih delavcev, tekstilk in drugih na minimalni plači?

Kot prekarec aka normiranec aka "privatnik" bolniško do 30 dni častiš povsem sam...
Kot prekarec, povečini nimaš zaščite, da bi "delodajalec" posrkbel za tvojo zamenjavo...
Skratka, ko si nesposoben dela, ne samo, da bolniške ne dobivaš, tudi računa ne moreš nikomur izdat...

In ja, dokler si mlad in zdrav, ti vse lepo idealistično izgleda...
Normiranec je dolgoročen samomor iz zasede, ker so običajne plače preveč obdavčene in so si nekateri lobiji izposlovali luknjo v sistemu. In to prekomerno obdavčevanje prihodkov iz dela, je treba urediti.
Če tako misliš je tudi podjetništvo na splošno samomor iz zasede. Naslednji mesec se lahko upokojim s polno pokojninsko dobo, od tega je veliko večji del bil v lastnem podjetju. Plačo sem si določal sam, v zadnji krizi sem jo močno znižal pa ne bi bilo potrebno, sicer, danes je tako kot je, pokojnina bo takšana kot bo, se ne pritožujem, določil sem jo sam. Na srečo, v zadnjih dobrih 25 letih nisem bil nikoli na bolniškem, mogoče tudi zato, ker sem nehal obiskovati zdravnika in požirati zdravila.

Kaže, da je biti zdrav stvar odločitve, dobro, če se nekdo razbije na smučišču, poškoduje na delu ali v prometni nesreči so dejstva na katera se ne da vplivati, da pa bi hodil k zdravniku na nekakšne preglede, posebno preventivne je norost. Če pa še požira zdravila za osteoporozo, znižanje holesterola, bilobil, razne farmacevtske kurce-palce je norost...

Tisto kar ti pišeš bi lahko razumeli, da je podjetništvo na splošno samomor iz zasede kar seveda ni res, je veliko zadovoljstvo, podobno kot delati preko normiranega espeja. Za nekatere je najbolj, da se zaposlijo v javnem sektorju, dela bo malo, odgovornosti nobene, plača bo dobra, dopusta bo veliko, bolniška bo po želji...

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen