Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bc123a sporočil: 48.253
Zadnja sprememba: bc123a 21.01.2020 21:37
[alek14]
>Bi se gradnje še enkrat lotil enako?

Morda pa bi gradil sodobneje - preko palca so bile uporabljene gradbene tehnike, ki so v bistvu stare 30 in več let.
In? Ce bi jaz gradil hiso in bi hotel imeti mir z obnovami, bi uporabil opecnate module (tako kot 40 let nazaj), betonsko kletko za protipotresno zascito in 10 cm steklene volne za izolacijo fasade. Preizkusene materiale, ki so dokazali da so trpezni.

Ze ko slisim ob blescicah na fasadi me strese. A je kdo pomislil kako se bodo te super duper bajtice z novimi tehnologijami obnavljale cez 10, 20 let? Po moje bodo grde, kakrsnakoli obnova nemogoca, kakrsnakoli sanacija svinjsko draga.

Enako velja za notranjo opremo, ki bi v teoriji naj drzala "za vedno". Ne vem, masivni les je sicer fajn, kaj pa bo ce se tam voda izlije in se zadeva napihne? 250 kil v smeti?

Ko vidim rostfraj balkonske ograje tudi dobim ospice (ne govorim za tole hiso, vidim tega pa ogromno)... ko se bodo pojavili prvi rjavi fleki, bo treba celotno ograjo pozagati, ali kaj?

Cel kup teh novih materialov odlicno zgleda, imajo odlicne lastnosti, dolgo garancijo ... ampak kaj pa ko bo bajta stara nekaj desetletij? Montazne hise stare 40 let so en q vredne, na primer.

Materiali in oprema morajo biti ali poceni ali pa zdrzati 50 let. Ali eno ali drugo. Drag material, ki drzi 20 let, je en q.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen