Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-317028 sporočil: 30.415
[0126Bacis]
> [FIN-311684]
> Kmalu, v enem mesecu bom star 65 let in izponil polne pogoje za upokojitev, želel sem delati še naprej in prejemati polno pokojnino, torej kot podjetnik bi delal in nakazoval prispevke, nakazoval bi svoj denar na ZPIZ.
>
> Šarec je to uničil in bo raje ljudem zaposlenim v javnem sektorju, po domače parazitom, dovolil, da delajo še naprej in dodatno prejemajo 40% pokojnine, seveda vse iz davčnega izplena. Javnosektorski paraziti, ki bi jih po 65 letu trebalo šutniti v penzion, bodo dobili več, zaradi tega bodo davki višji, paraziti bodo še dražji, kajti poleg parazitske pokojnine bodo prejemali še parazitsko plačo.
>
> Po pravici, če bi bil zaposlen v javnem sektorju se nikoli, zares nikoli, ne bi 100% upokojil. Javnosektorski parazitosi se ne upokojujejo zlahka, zdaj bodo poleg plače iz proračuna, še dobili 40% pokojnine iz proračuna.

Malo več na to temo tukaj:

NEKAJ NESMISLOV POKOJNINSKEGA SISTEMA

radlek.si/2019/11/15...a-sistema/
Slivničan je lepo zastavil vprašanje v čem upokojenec s s.p. ogroža famozno načelo solidarnosti? V čemer bi jaz kot večinski lastnik in direktor družbe ob prejemanju polne pokojnine in nadaljevanjem zaposlitve za polni delovni čas s plačevanjem polnih prispevkov brez olajšav, ogrožal to famozno načelo solidarnosti? Upokojenec zaposlen v javnem sektorju bo prejemal 40% pokojnine iz proračuna, tudi plačo bo prejemal iz proračuna, tudi prispevki bodo plačani iz proračuna, torej, on se bo kot upokojenec za državo podražil, jaz pa bom enko kot on pokojnino prejemal iz proračuna, prispevke pa bom plačal iz sredstev podjetja, torej iz lastnih sredstev in bom za državo kot upokojenec cenejši!!! Sveta preproščina kako nekaterim ni jasno, da upokojenec iz javnega sektorja, ki še dela in upokojeni podjetnik, ki še dela, nista v enakem položaju, saj bo podjetnik v proračun in socialne sklade nakazoval svež denar in bo prispeval denar za svojo pokojnino.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen