Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

FIN-379669 sporočil: 7.972
Skoraj nič od tega ne drži, ker si več različnih faktorjev in okoliščin pomešal.

Meni so te stvari jasne... in ne da se mi ti na dolgo pojasnjevati.

Gre za to, da FURS prav gotovo v primeru prodaje delnic lastnemu d.d.ju, ki ima oblikovan namenski sklad za to in razpršeno lastništvo, ne bo upošteval kot pridobitev dividende, ampak bo štel kot čisto prodajo kapitala, na podlagi katerega boš obdavčen s cedelarno davčno stopnjo.

Davčno pravo je stroka, resda je Furs le 70% opremljen z vsemi znanji, ampak tukaj ne bo vsak nakup lastnega deleža enak drugemu.

Gre res za presojo od primera do primera, zato Furs predvideva, da bo vsak, če bo previden, prej njih vprašal za mnenje, preden bo prodajal. Preventivno pač. ta možnost sedaj obstaja.

V prejšnjem postu sem podal primer tipične anomalije - od 1.1.2020 dalje, potem pa nastopiš ti s postom, v katerem pomešaš hruške in jabolka, pljuneš čez državo in požanješ všečke.

Nivo razprave ne more biti tak. Saj ne jočem, ampak ugotavljam, da gre vedno za individualno presojo.
Včasih se s Fursom strinjam, včasih ne. Tudi mnogo kiksajo, ampak če nisi vztrajen in previden, nikoli ne dosežeš svojega.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen