Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-76887 sporočil: 18.121

usimoncic je napisal(a):
Po mojem mnenju bi morali sprejeti naslednje reforme:
-proizvodnja hidro (MHE so izvzete) in jedrske energije ostaja v državnem upravljanju, električno energijo pa prodajajo distributerjem, najboljšemu ponudniku seveda oz. po tržni ceni
-distributerji električne energije izključno zasebni, ki končnim porabnikom prodajajo električno energijo po tržni ceni
-izgradnja drugega bloka NEK se mora začeti v najkrajšem možnem času
-manj komplikacij pri dokumentaciji za gradnjo MHE, vendar nobenih subvencij
-nobenih subvencij za ostale "ekološke" vire, kot npr. sončna energija



PS: Če zgradimo drugi blok NEK in se pozimi grejemo z (zmerno drago) električno energijo namesto s svinjsko dragim kurilnim oljem, me to sploh ne moti, četudi je uporaba električne energije za ogrevanje tradicionalno tretirana kot skrajno potratno početje. Navsezadnje je to veliko bolj ekološko in če je še finančno upravičeno, potem res ne vidim problemov.


Vsa ta državna in paradržavna elektrodistribucijska podjetja na nivoju države so en navaden nateg, ki po nepotrebnem dviguje ceno energije.
Elektrika je vsaj po mojem tako osnovno-ifnrastrukturna zadeva, da je na nek način "naravni monopol", zato je vse skupaj podobno igrici monopoly, kjer se sicer prodajajo hiške po tržni ceni, vendar je to zgolj dogovor omizja ;-)

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(