Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-178149 sporočil: 4.311
[FIN-311684]
> [MarijanMacek]
> > []
> > > [MarijanMacek]
> > > > []
> > > > > [MarijanMacek]
> > > >
> > dejstvo pa ostaja, da se pojem davcne optimizacije tipicno nanasa na placevalca. taka je pac praksa po prostoru in casu...
>
> Ti razumeš kot optimizacijo davčnega sistema v prid delodajalcev. Jaz pa trdim, da mora biti optimizirana v prid celotne družbe...
> Da ti pa pomagam na pravo pot, optimizacija davčnega sistema nikakor ni to kar ti misliš....

Mislim, da sta vidva odšopala na stranski tir pod oslovo senco. V Sloveniji ni problem optimizacija davkov karkoli že to je, sicer mene razni svetovalci, ki mi prihajajo v podjetje prepričujejo, da bom z njihovo optimizacijo plačal manj davka, kar jim jaz ne verjamem in jih odslovim v stilu, že že, mogoče bo letos manj, naslednje leto pa bo treba plačati vse.
Pazi, eno je optimizacija plačevanja davkov v podjetju, se pravi umno izkoriščanje davčnih predpisov, optimizacija davkov v državno ekonomskem smislu je pa nekaj povsem drugega. Ključno vprašnje je namreč, kakšni naj bodo davki, da bo sistem deloval optimalno, po domače da bo volk sit in koza cela. Nekaj osnovnih linkov sem že podal in ne bom ponavljal.

Pri nas je problem negospodarno in neodgovorno ravnanje z davki. Če preberemo kakšno razmišljanje Šveda ali Finca vidimo, da se ti ljudje veselijo(?) plačevanju davkov, ker vedo, da za njih veliko dobijo, seveda v teh državah je korupcija nizka. Mi pa smo vsakodnevno priča krajam z davki zbranega denarja od zdravstva, šolstva, prevoznih stroškov, nezakonitih napredovanj, korupcij v javni upravi, Cerar jih je zaposlil 10 tisoč, Šarec zaposluje po Sovi, župani po svoje delijo naš denar, v Teš6 je izginilo nekaj sto milijonov, domnevamo, da bo podobno pri drugem tiru...In kdo naj bi ob tem z veseljem plačeval davke optimizirane ali neoptimizirane?
Bom ti podal en sam primer, mnogo ljudi pri nas (tudi ti) se strinja da je zdravstvo središče korupcije. Pa sme pogledal kaj pravijo tebi ljube raziskave OECD. In padel na rit, v OECD je tega mnenja 37%, na svetu na sploh 45% ljudi, v ZDA okoli 42% pri nas pa tudi nekaj podobnega. Ker sem podatke jemal iz bolj slabega paličnega grafa, naj ti zaupam da smo bili rangirani bolje od ZDA. O korupciji na sploh pa samo to. Meri se anketno in ne boš verjel pri nas je zelo dosti korupcije, na Finske, ki je mazala vse na okoli je pa skorajda ni. Podobno v Avstriji, pa imajo vedno neke škandale. Anketno merjenje je pač globoko pogojeno z osebnim dojemanjem. In če mediji trobijo iz dneva v dan, se tudi ljudi prime. Problem je le, da ko nekoga osumijo, običajno ni rezultata, še če ga dobijo s prsti v marmeladi, se pojavi US in prepreči indično sodbo, zahtevajoč, da se dokaže s "pogodbami". In tako človek, ki je mazal v Sloveniji doživi obsodbo, prav tako brigadir ki je dostavljal pomembne podatke, v Sloveniji pa podmazani dosežejo zastaranje. Kaj hočemo, imamo pač politike, ki so zastarani l....i.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen