Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

sopranos sporočil: 11.404
[rame]
Hotel sem povedati, da nismo suvereni.To bolj boli kot izguba Adrie.Je pa zelo slabo za Slovenijo izguba Adrie,glede znanja in uporaba relativno visoke tehnologije.Nekaj tu zelo smrdi,ker je nemški lastnik poslal družbo v stečaj.Sedem letal je letelo v tujini,verjetno ne z izgubo potem je tu nekaj zelo dobičkonosnih linij.Pod črto nekaj ne štima.
Piloti so, če zelo poenostavim, vozniki. Zahteve so sicer večje, a v osnovi je to to, ko odstraniš ves balast. Je prav, da so zahteve višje, kot pri voznikih, ker so tukaj tudi pizdarije lahko bistveno večje. Tako, da tukaj neke hude izgube ni. Največja izguba je, da bo manj Slovencev, ki bodo imeli močno nadpovprečne plače.

Večjo izgubo jaz vidim v tem, da ne bomo imeli več letalske šole. Pa to bolj v smislu, da se bo izšolalo manj slovenskih pilotov in bo potem s tega naslova manj Slovencev, ki bi imeli boljše plače.

Še največ znanja se po mojem potrebuje za vzdrževanje letal. Tudi to smo prodali, Poljakom. Oni so šli pa čisto po ciganski poti. Veliko Slovencev so spodili stran. Pripeljali so folk iz Poljske, Hrvaške in ne vem še kje. Brez ustreznega znanja oz. usposabljanja. Tako, da je tudi vprašanje kako kakovostne so njihove storitve. To se bo pokazalo šele takrat, ko jim bo kakšno letalo dol padlo (upam, da do tega ne pride), pa bodo forenzične preiskave. In bodo ugotovili vse kršitve. Naš, agencijski nadzor, ni sposoben teh nepravilnosti odkriti, pa verjento tudi volje nima.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen