Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

PyotrNovak sporočil: 5.775
Zadnja sprememba: PyotrNovak 15.09.2019 17:10
Nekoc, ped leti, sem ujel na radiu slovenskega fizika, ki je razlagal da se ocenjuje pridobivanje radioaktivnega Torija iz pepela Plominske elktrarne; baje je letna kolicina cca 3kg. Zraven pa seveda poleti miljon turistov. ;))
Pa potem sedaj Poljaki kurijo pozimi kot nori da dobavljajo elektriko odfuzlani DE, za povrh pa so njihovi premogi SE bolj raioaktivni.
Glede zaostajanja EU v znanosti in tehnologiji sem tudi zaskrbljen ze nekaj let. Ker sem zlopamtilo, vem da ni bilo NIC iz:
- EU superkompjuter
- Brskalnik Quaero, kjer so se na hitro skregali Nemci in Francozi.
- 20/20 Vision, kjer so spickali miljarde da bo EU najbolj razvito podorcje, pa je slabse ko na zacetku.
- Danes je na vrsti Agenda 2030, kjer bodo PONOVNO ponovili vajo in bomo SE bolj zadaj.
- Pa 100 miljard za podnebje, pa novi davki za isto.

Raja ba pac bere glavne medije in se dalje nabija da US zaradi pomajkanja nafte dela stalo po svetu in ostale bedarije. Ravno danes sem bral da bodo z lahkoto nadomestili izpad zaradi napada na SA rafinerijo. Se pred 10 leti bi bila to pravljica.

V EU norci vodijo slepce v prepad.

PS: Pred leti sem bral tudi tole. Ne vem kje je razvoj danes:
Bioremediation of radioactive waste - Wikipedia

en.wikipedia.org › wiki › Bioremediation_of_radioactive_waste
Some of these genetically modified strains are derived from Deinococcus radiodurans, one of the most radiation-resistant organisms. D. radiodurans is capable to resist oxidative stress and DNA damage from radiation, and reduces technetium, uranium and chromium naturally as well.
‎Areas contaminated by ... · ‎Ecological and human ... · ‎Bacterial bioremediation
Radiation-eating bacteria could make nuclear waste safer ...

www.newscientist.com › article › mg23431211-300-radiation-eatin...
Apr 11, 2017 - Bacteria could thrive on nuclear waste dumped deep underground and immobilise it to make it safer. Certain microbes can use radionuclides such as uranium and neptunium in place of oxygen, studies have found. In doing so, they convert them from soluble to insoluble forms, making them less mobile.
Missing: body ‎| Must include: body

This pill may be a cure for radiation poisoning | - TED Ideas

ideas.ted.com › how-were-making-a-pill-that-cures-radiation-poison ...
Dec 9, 2015 - The problem is, once radiation is in the body, it can be very hard to get out. ... by the known molecular structures of iron-binding chelators in bacteria. ... One removed 80 percent of contaminating plutonium from mice, in two ...

PPS: Ce imas slucajno Geigerjev stevec v roki, lahko slisis da nas vsako sekundo prebije nekaj delcev iz vesolja, ki pridejo skozi magnetni ovoj. Torej je dolocena stopnja sevanja prisotna ze od nekdaj. Verjetno pa zaradi visoke enrgije niso tako nevarni kot tisti z manjso energijo. ABH iz stare Yuge. ;)))

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen