Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-204390 sporočil: 13.528
[pobalin]
> [MarijanMacek]
> Hudič je samo v eni podrobnosti, takrat ni bil toliko zadolžena država kot gospodarstvo, celoten bruto dolg Slovenije je na koncu Jaševe vlade 2009 znašal solidnih 40,39 miljarde €
> Kdor ne verjame podatkom, se naj pritoži na siol.net/posel-danes...ila-462291 jaz nisem za to pravi naslov...

Nobenih simpatij ne gojim do princa teme, ampak tale dokazni postopek se mi zdi malo luknjast. Janša je bil predsednik vlade in ne gospodarstva, se pravi, da je bil odgovoren predvsem za sektor država in za javne finance. Kaj je počelo gospodarstvo je posebna tema in točno zaradi tega nimamo in nikoli ne bomo imeli preglednice, za kaj so bile porabljene tiste silne miljarde, kdo jih je vzel in kam so izginile.

Rekel boš, da je IJJ po gospodarstvu (kot po medijih) čistil in nameščal svoje ljudi. Jaz bom rekel, da je lahko čistil samo po (psevdo) državnih firmah, da so bili njegovi ljudje, npr. novokomponirani nadzornik NLB Igor Marinšek zasmehovani, češ da od banke poznajo kvečjemu bankomat. Spomnil boš na spomeničarja in narodnega heroja Lovšina, na njegovo uničevanje Interevrope pod podobo ljubljenega vodje. Jaz pa bom omenil tozadevno vlogo zimzelenega kulturo-ruso-kozmo-fila Janeza Škrabca, ki prav teflonsko gladko surfa pod vsemi režimi.

Tako da se, dragi moj, strinjam z oceno, da je pod Janšo prihajalo do najhujših deviacij, kot se sgtrinjam z oceno, da je poudarjanje tega, pod kom je kleptokratski incest najbolj divjal, zamegljevanje dejstev. Dejstva pa poznajo izbranci, ostali vidimo (in čutimo) le njihove sence. Te sence pa govorijo, da so plenili, utajevali, klanovsko mešetarili, se sončili v svojem napuhu, se opijali s prevzetnostjo, scali po integriteti, se požvižgali na etiko, moralo, obče človeške vrednote itn. vsi po vrsti: "levi" in "desni", "vaši" in "naši", Janezi in Janezi. Velenje je s TEŠ6 in Gorenjem krasen primer plenilske simbioze "levih" in "desnih".

In točno zato, ker je bilo točno tako, še danes parpetuirajo razna kazanja z prstom na one druge, na janševike in na murgelčane, ker imajo vsi po vrsti umazane parklje in kremplje, banksterji so pa nedotakljivi (kar niso storili samomora ali jih je med kolesarjenjem zbil tovornjak), ker so jim radodarno držali vreče in še sami jemali malo zase ali pa vsaj pobirali napitnine za to. Darvinizem par excellence, zaradi katerega v Moji Deželi zadnja leta zmagujejo tuje invazivne vrste.
Ja pa ja, naši pa že ne :)

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen