Zasebnost

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-207617 sporočil: 6.899
[kmetovalec]

Zdaj pa nehaj nabijati koliko kasirajo ti paraziti: V SLO gre za subvencije kmetijam letno cca 160 mio €, pri 70.000 "kmetijah" to pomeni dobrih 2000 € na kmetijo in leto
Hkrati padejo v najvisji razred vseh ostalih socialnih pritiklin - dokladov, stipendij, nebroj eu in drzavnih skladov za taka in ovaka "razvojna" sredstva. Subvencije s prav tem imenom so drobiz v vseh poteh, v katerih so hobi kmetici obeseni na davkoplacevalca.

Mene ne moti, da se podpira kmete z 20, 30 hektarji ki izpljunejo neko spodobno produkcijo, ker pac slovenci hocejo jest slovensko. Ampak kako se na to lepijo socialci preobleceni v kmete je pa absurd. Ampak naj bo, vi se kar imejte. Zabita zaposlena bestija ki dela za dva jurja bruto naj se naprej placa polovico zasluzka drzavi, zato da bojo lahko socializirani avtobusi pobirali frocad neobdavcenih hobi kmetovalcev po vukojebinah.

Vse to ti dobro ves, ampak te razumem - nomen est omen.

Po tem pa ta nepogresljiv hobi kmet se pride v mesto, in zabiti superobdavceni bestiji pove da je zabita, ker zivi v smogu in hrupu, medtem ko ji on baje pridela hrano za prezivetje :-)

Sele zdaj, ko so neotesani in krvolocni bebci, preobleceni v kmete zahtevali popolno iztrebitev divjih zveri (da bodo lahko v miru brez cilja in haska klobasali po hribih), se je zabita mestna bestija vprasala, kaj ji je teh kvazi kmetavzov sploh treba. No, koncno.

Pa da mi ne obesi kdo da se ne zavedam pomena domace hrane etc. Govorim striktno o 95% hobi kmetov, ne o tistih ki kmajo produkcijo.

Jaz bi subvencije, razvojna sredstva in katastrsko (ne)obdavcenost delil sele od 20. lastniskega hektarja naprej - po hektarju. Za 21 ha dobis X, za 25 dobis 5x, za 50ha pa 30x. Pa bi bilo podezelje lepse urejeno, bolj ucinkovito, in manj zapito, in predvsem ocisceno bebcev, ki bi iztrebljali zveri za brezskrbnost njihovega hobija.

Si predstavljate, da bi zveza gostilnicarjev zahtevala iztrebitev golobov, ker jim serjejo po stolih in mizah?

Ali da bi mamice na porodniski zahtevale da se alkohol v kaficih toci sele po 20. uri, da one ne bodo gledale pijancev ko kofetkajo?

Hobi kmete je treba davcno izenacit z drugimi hobiji in z delavci, pa bo konc zgage z njimi.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen