Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-518781 sporočil: 588
čas vnosa: 26.07.19 15:36
Bravo schevchenko!

Čigav je dejansko denar, se sprašujem že od prve ure makroekonomije na EF. Ker so mi predavanja porajala več vprašanj kot odgovorov in mi je nelogično lapanje "profesorjev" in nekritično sprejemanje študentov (*po naravi poslušni kimajoči nekreativni oblastiželjni lenuhi, ki jih zanima le denar in cuzanje radničke klase s pametovanjem "kvazi" strokovnih izrazov na dejanskem nivoju OŠ, in seveda copy paste na vseh EF profesorjev) puščalo neizmerne bolečine v želodcu. Vprašal sem se kdo je tu nor: vsi sošolci in profesorji ali jaz? Za nadaljnjih 10 let sem se odločil, da jaz in prekinil meni gnusen študil in začel kariero pri lopati ter gledanju v luft med zaposlitvami. 10 let depresije. Knjige sem pa bral, saj me je zanimalo vse, kar so zaznali tudi novopečeni tajkunski lastniki in zaukazali šefom, naj me višje od prekladalca smeti ne spustijo, če želijo obdržati službe. V glavnem muk me je rešil S. Freud z stavkom: "Before you diagnose yourself with depression or low self-esteem, make sure that you’re not surrounded by fools". Takrat sem podvomil v sistem. V glavnem EF je eno veliko pranje možganov in bil bo že čas, da ga razpustijo in profesorje premestijo v prodajalne čevljev. Škoda, ki jo povzročajo že +30 let na študentih je večmilijardna in prevelika za materialno odgovornost.

Anyway... čigav je novonatiskani denar?

Bančniki pravijo da je njihov? Jst pa pravim da ne.

V glavnem... Imamo inflacijo in deflacijo obenem.

Inflacijo denarja v bankah in na računih elit. Deflacijo pa pri delavskih plačah in zaradi nezaposlenosti, konstantno zniževanje cen delavskih storitev.

Kravatarji v bankah za kake resne investicije niso kompetentni (*glej zgoraj), znajo pa kupovati delnice (ni težko klikniti) in čakati da zrastejo. Prav tako zemljišča in stanovanja. S tem alocirajo novonastali denar, tja kher ga je že preveč in zvišujejo ceno bivanja delavski klasi, skratka suma summarum družbi in gospodarstvu škodujejo, parazitirajo. Kreativni, zdravi ljudje (ponavadi neposlušni), ki so edini spodobni ustvarjati novo vrednost, rega denarja ne vidijo, oz. se borijo z preživetjem.

Tako da bistvo problema je delitev na hippyevske kreativce in poslušne nazi opice v lepih avtih s kravato. Dokler bodo sredstva potovala k drugim, razvoja ne bo. Le-ti pa obenem predstavljajo še večjo dolgoročnonevarnost civilizaciji nasploh, saj z lepimi avti in zvenečimi pozicijami privabljajo željne plodne samice in producirajo večje število naraščaja podobnih lastnosti. In znajo kmalu številčno prevladati, kar Kitajska spremlja kot pozitivno..

Lp, bivši Zelenko2

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen