Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.920
Zadnja sprememba: najobj 03.06.2019 13:48
[pobalin]
> [najobj]
> ... čuj, če pozabim na rusko "okupacijo" Ukrajine de.wikipedia.org/wik...up2001.PNG , ki je ruski odgovor na s petimi milijardami dolarjev sponzorirani državni udar www.youtube.com/watc...aR1_an9CnQ , ko je leta 2013 Ukrajina postala ameriška kolonija,

v kateri je bilo rusko prebivalstvo neusmiljeno preganjano, izključeno iz javnega življenja in ustanov, njihov jezik in kultura prepovedani, zanikani, volilna pravica odvzeta, represija nad njimi tolikšna, da je bila možna samo rešitev z "oboroženo vstajo" po vzoru SAO Krajine.

> me zanima, kdaj točno so Kitajci okupirali Tibet ... khmm, ker je leta 1820 sl.wikipedia.org/wik...y_1820.png Tibet kitajski, če jaz prav vidim in če je kitajska tudi dinastija Qing, ki je v tistih krajih vladala med letoma 1644 in 1912 ...

To s Tibetom ni enostavna zgodba in meni izgleda, da se je v prejšnjem stoletju zaostrila na religiozno-ateistično-etatistični osi. Poleg tega je protektorat bolj ali manj na daljavo nekaj drugega kot vojaška invazija, ki vzpostavi totalen nadzor totalitarne države velikih skokov naprej, kulturnih revolucij, svetih knjižic velikega vodje ipd. O putinovski Rusiji in njenih "nujnih" obrambnih manevrih bi se tudi dalo razglabljati. Dejstvo je, da je španovija NATO-EU preveč drezala v periferijo medvedovega trebuha, dejstvo je pa tudi, da je medved zver, ki se je odzvala arogantno in nasilno. In to ne samo enkrat.

Če kdo, bi morali Slovenci razumeti, kaj pomeni takšno imperialno sklicevanje na stoletno (ob)last ali dominacijo s strani velikih "materinskih" držav ali branjenje "zakopanih kosti nekega naroda". Ker si po logiki, ki jo citiraš, Mojo Deželo lahko lastijo Italijani, Avstro-Nemci, Srbi, ti slednji bi pa itak morali biti pod Turki. In vsi dominatorji bi nam/jim prinašali civilizacijo. Itn.

Očitno imaš res drugačen prag tolerance za arogantne in nasilne Xlandce.
... OK, sicer sem že malo pozabil, kaj točno so ukrajinski fašisti - to ni moj izraz - v parlamentu zahtevali, se pa je ob s petimi milijardami dolarjev sponzoriranem državnem udaru Rusom obetalo nekaj boldanemu podobnega, so pa ukrajinske budale in njihovi ameriški sponozorji pozabili, da Putin ni Jelcin ... ja, in glih zato bi Slovenci morali Ruse razumeti, če se spomnim na slovensko "okupacijo" Jugoslavije od leta 1945 naprej, ker pred tem niti svoje republike nismo imeli ... aja, kitajske zgodovine ne poznam, vsekakor pa Kitajci ne "delajo red" po celem svetu, kot to v skladu z en.wikipedia.org/wik...e_articles arogantni nasilneži delajo dobesedno "by the book" ...

P.S.: raje ne bom nadaljeval, ker se boš zaradi moje trmoglavosti še ti pridružil renametu in druščini, potem pa bom res samo še članke komentiral, dokler mi čez dva meseca ne poteče naročnina, ko bom glede na obete Financam verjetno rekel fajrund ...

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(