Zasebnost

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pobalin sporočil: 14.456
[najobj]
... čuj, ko bodo načelne lektorice na Financah s silno pametnimi slovenisti na čelu napisale Mesečjusec namesto Massachusetts‎, potem jaz tudi s Koloradom ne bom imel problemov ... no, vsaj ne tako velikih, kot jih imam z novokomponirano "pišikaoštogovoriš" slovenščino ...
Ta slovenščina ni prav nič novokomponirana, ker jo poznamo starci moje sorte, ki se, recimo, nismo še nič učili o povedih. Tvoj anarhizem bi pa lahko postal vsaj toliko liberalen, da bi dopustil desetletja če ne več stare jezikovne norme.
P.S.: avtorju ne rabiš stopat v bran, ker si upam stavit gajbo pira, da je on sam napisal Colorado, pa so mu lektorice na Financah z novokomponirano "pišikaoštogovoriš" slovenščino popravile v Kolorado ...
Jah, saj je napisal tudi univerza Watson, pa gre pri Watson Institute le za nekakšno novodobno poslovno/podjetniško šolo, ki sodeluje s floridsko univerzo Lynn - najbrž zaradi kakšnih akademskih akreditacij, priznavanja programa itn.
aja, in ko si glih pri slovenistih in SSKJ, me res zanima, kdaj se bo – če se že ni – žabarski zadane (= menda deležnik glagola zadeti) namesto slovenskega zadene pojavil kot uradna slovenska beseda v SSKJ ...
Svoje vprašanje pošlji na ISJ FR SAZU, npr. Marku Snoju.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen