Zasebnost

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.961
Zadnja sprememba: najobj 14.05.2019 10:54
[pobalin]
> [najobj]
> država Colorado, ki jo lektorice na Financah s slovenskim imenom Kolorado očitno zahtevajo napisano v najnovejši "pišikaoštogovoriš" slovenščini ...
Čuj, stopam v bran avtorju in lektoricam Financ. Tvojemu belosvetskemu Coloradu se po naše reče in se ga piše Kolorado, če je tebi in Simoni to všeč ali pa ne. Mi ne verjameš? Evo ti, trikrat, ker v tretje gre menda rado:
fran.si/iskanje?View...y=Kolorado
prostor3.gov.si/zem_...it=Iskanje
www.gu.gov.si/filead...h_imen.pdf (stran 26)
... čuj, ko bodo načelne lektorice na Financah s silno pametnimi slovenisti na čelu napisale Mesečjusec namesto Massachusetts‎, potem jaz tudi s Koloradom ne bom imel problemov ... no, vsaj ne tako velikih, kot jih imam z novokomponirano "pišikaoštogovoriš" slovenščino ...

P.S.: avtorju ne rabiš stopat v bran, ker si upam stavit gajbo pira, da je on sam napisal Colorado, pa so mu lektorice na Financah z novokomponirano "pišikaoštogovoriš" slovenščino popravile v Kolorado ... aja, in ko si glih pri slovenistih in SSKJ, me res zanima, kdaj se bo – če se že ni – žabarski zadane (od glagola zadeti) namesto slovenskega zadene pojavil kot uradna slovenska beseda v SSKJ ...

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen