Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-178149 sporočil: 4.311
[FIN-209516]
> [alek14]
> Krasno! Pol pa še 17 sekcijskih radarjev na 80 km/h, da si bodo lahko basali žepe še potem, ko si jih bodo nabasali z "kickbackom" od rušenja cestninskih postaj. :-)
>
> Mi vas mamo radi. Mi vse požegnamo.
> Pa tudi zapomnimo si vse.

Vsekakor s odstranitvijo škatlic policija izgublja idealne točke za kasiranjena avtocesti, kjer so lahko brez nevarnosti ustavljali "divjake", ki so se preveliko hitrostjo približevali točki za striženje ovac.
Cestninske postaje so se podrle ( se spomnite, kako so nekateri nabijali, kakšne so cene za podiranje, v resnici je pa šlo za dokaj obsežne in potrebne rekonstrukcije vozišča), vozišče se je preuredilo, običajno je vzporedno nekakšna odstavna površina, kjer sem videl vsaj DARS, da kontrolira vinjete. Vsaj ni potrebno na parking, kot se je že zgodilov Avstriji in tudi pri nas. Torej lahko policija še vedno kontrolira nebrzdane bedake in polni našo skupno blagajno.

Morda nam zavod za prometno varnost lahko tudi postreže s kakšno statistiko nesreč prej in potem; koliko ljudi se je ubilo zaradi nepotrebnega zaustavljanja, ko so bile vinjete že dolgo v veljavi. Ah saj vem, človeško življenje in čas v kolonah so nepomembni... mogoče pa nam bodo izračunali prihranek izpustov CO2, ker se nam ni več treba zaustavljati in pospeševati.
Se pa močno bojim, da nekih hudih nesreč ravno ni bilo, saj bi potem Italijani, Francozi imeli klavnico na cestah, cestninskih postajah. Normalen šofer pač upočasni, oziroma se ustavi, bedaku pa nič ne pomaga. No sila poredko, se pač pripeti nesreča iz spleta nesrečnih okoliščin.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen