Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

robi2107 sporočil: 4.272
Zadnja sprememba: robi2107 23.03.2019 09:41
[jani1974]
Če si javni uslužbenec, potem veš, da si službo dobil po zvezah.
Pretiravaš. Sam sem včasih delal v JS in ti povem, da nisem imel prav nobenih zvez. Pa nikoli nisem bil v nobeni partiji in nikoli nisem lezel komu v rit. Resda sem takrat na začetku kandidiral za nižje uradniško mesto (referent na nekdanji SDK), vendar sem sčasoma po inerciji napredoval, kar v tisti konkurenci niti ni bilo zelo težko. Kdo ve, do kod bi prilezel, če ne bi kasneje šel delat v gospodarstvo. So pa zveze zagotovo pomembne pri potegovanju za kakšne višje ali vodstvene položaje, recimo podsekretar, vodja tega ali onega... Kar je do neke mere logično. Ne more takega položaja zasesti kar vsak brezveznik. Je vseeno treba tam kaj pokazati in dati od sebe. In to sposobnost je treba nekako dokazati, pa naj bodo to reference ali priporočila. Problem je, če take službe po zvezah dobivajo nesposobneži.
Če bi volitve lahko karkoli spremenile, bi bile prepovedane.
Tudi sam sem to že zapisal na tem forumu. Avtorstvo tega izreka pripisujejo mnogim, tudi Marku Twainu, vendar je bil prvič dokazano zapisan in podpisan v članku "Voting is dishonest and fraudulent", objavljenim v časniku The Lowell Sun 24.09.1976 na 7. strani, podpisal pa ga je Robert S. Borden.

www.newspapers.com/c...ything_it/

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen