Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Po davčni reformi: Zdaj se šele začne!

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

FIN-542731 sporočil: 473
Evo, potrebno je še "smrekci" nalit čistega vina, če tudi njej ni jasno, da ima službo (tudi) zato, ker se je "kapital" tako odločil in tukaj "odprl" firmo. Zato ponavljam, kar sem že pri drugem članku zapisal:

Ob oblikovanju te degenerirane politične srenje na zadnjih volitvah kot koalicije ekstremnih levičarjev sem začel delati plan, kako bom letos eno firmo likvidiral, z drugo pa bom videl, kaj bom naredil.

Rezervna varianta (ker so otroci že odrasli in odšli) - počakal še leto ali dve, se preselil v tujino, že gradim v tujini za lastne namene, kamor prenašam stalno bivališče, pri nas se odjavil iz delovnega razmerja in se zaposlil v tujini. Če bo potrebno, še kakšna fejk poroka s tujko :). To seveda pomeni spremembo ekonomskih interesov in čao slovensko rezidenstvo. Potem bo obdavčitev kapitalskih dobičkov čista nula, dividende pa prav tako, če še eno firmo obdržim.

Skratka - degenerirana banda je ušla z vajeti, mene ne bo nihče več j... s temi obskurnimi davki.

P.S. Zraven mladine bomo očitno še odšli tudi podjetniki v najboljši kondiciji oziroma v letih, ko se nam več ne splača čakat na penzijo.

Če so želeli narediti zadevo bolj atraktivno, pa bi morali vsekakor narediti naslednje pri DDPO:
- ukiniti VSE olajšave - poenostavit sistem;
- ZNIŽAT davčno stopnjo DDPO na 12 do 15 %, odvisno od velikosti gospodarskega subjekta.
STAVIM, da bi država dobila več tega davka kot ga dobi sedaj!

Kapitalskih dobičkov, dividend, najemnin - tega pa se sploh ne bi smeli dotakniti, je že tako ekstremno visoko obdavčeno, upoštevajoč predhodne obdavčitve, da sploh prideš do tega "kapitala".

In seveda UKINIT normirance - ti so namenjeni predvsem sodrgi iz javnega sektorja (prfoksi, dohtarji in druga sodrga) - ki - potem ko jim MI plačujemo penzijo - še fušajo v delovnem času in dobijo neobdavčen keš.

NAPOVED: slovenski podjetniki nismo buteljni. In sedaj je - bo očitno velika večina nas, ki smo držali tole štalo po koncu rekla - DOVOLJ JE. Seveda na nam svojstven način :))), kar bo občutil proračun - že v maksimalno treh letih napovedujem občuten DEFICIT, če bo tole sranje sprejeto. Sicer pa je že dovolj škode bilo narejeno samo z besedami rdeče kamarile, ki koraka z Marksom in Engelsom proti SVOJEMU rdečemu zahodu (berite - zatonu).

P.S. In ko bom to naredil, kar sem zapisal, se vprašam - kdo bo pa takrat dal raznim "smrekcam" regres, ko firme več ne bo, ker je "kapital" odšel?

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen