Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Guaido po spopadih krepi pritisk na Madura

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-204390 sporočil: 13.528
[Glavni forum] Tema: Guaido po spopadih krepi pritisk na Madura
[#2760211] 25.02.19 18:16 · odgovor na: najobj (#2760063)
Odgovori   +    2
[najobj]
> [vickibedi]
> > [najobj]
> > ... Guaido je vsem pripadnikom varnostnih sil, ki bodo zamenjali strani, obljubil amnestijo. ...
> >
> > ... OK, kolikor jaz razumem obljubo Washingtona, da bodo Američani ukrepali, bodo pripadniki varnostnih sil, ki bodo zamenjali strani, amnestijo doživeli samo v primeru, če bodo na svoji "novi" strani preživeli državljansko vojno, ki se obeta v Venezueli ...

> Seveda je Maduro (kot vsak diktator) prečistil vojsko do te mere, da mu je zvesta. Sveeda pa nobena organizacija ni monolitna, tudi venezuelska vojska ne. Če se vojaški vrh prepriča, da je Maduro dolgoročno gledano večje tveganje kot garant za njihov obstoj na oblasti, je z njim konec čez noč. Ne bo nobene vojne.

... ja, in ker nobena organizacija ni monolitna, tudi venezuelska vojska ne bo čez noč monolitno prestopila na "ameriško" stran, pa sploh ni važno, kaj bodo v skrbi za svojo rit mogoče rekli generali ...

P.S.: nimam pojma, kakšno je resnično razpoloženje med ljudmi v Venezueli, ampak kolikor sem na njihovih poročilih slišal od avstrijskih in nemških poročevalcev iz Caracasa, Venezuela v svoji zgodovini nikoli ni bila "ameriška", tako da rahlo dvomim, da bo venezuelska sirotinja monolitno potlačila svoja nacionalna čustva in se za nekaj niti ne najbolj sigurnih dolarjev prodala Američanom ...
Tudii jaz nimam pojma, ampak folk tam je gotovosit lakote To pa je motiv ane ?

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen