Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Guaido po spopadih krepi pritisk na Madura

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

crt sporočil: 27.194
[Glavni forum] Tema: Guaido po spopadih krepi pritisk na Madura
[#2760058] 24.02.19 18:29 · odgovor na: (#2760046)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: crt 24.02.2019 18:38
[rename]
> duly declared by the National Assembly;

I rest mycase.
narobe...

dajmo razbit v alineje

any of the following events:

- death;
- resignation;
- removal from office by decision of the Supreme Tribunal of Justice;
- permanent physical or mental disability certified by a medical board designated by the Supreme Tribunal of Justice with the approval of the National Assembly;
- abandonment of his position, duly declared by the National Assembly;
- and recall by popular vote.

torej: national assembly tukaj pride v postev samo kot telo, ki verificira, da je predsednik sam "zapustil polozaj".

je pa seveda res, da ce ze imas pokrit "resignation", wtf is "abandonment of his position" ? zanemarjanje predsedniske funkcije? ...

stvar je napisana nekam mehko (morda je se dodatno bilo kaj lost in translation) in to odpira prostor za interpretacije, ki jih bo seveda vsako udelezeno pleme izvedlo po svoje.

to, da ena stran pravi "predsednik je zapustil / zlorabil pozicijo in skupscina je to v skladu z ustavo ugotovila, qed" [ in-venezuela.com/201...andonment/ ] , hkrati se pa taisti predsednik dere haloooo, tu sem, evo mene, pa policija in vojska me ubogata --- to pac ni ravno trivialno jasna situacija.

(razen seveda, ce reces, da ima oblast tisti, ki ima vzvode oblasti - ampak po tej interpretaciji prides nazaj do tega, da je pac oblast maduro.)

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(