Zasebnost

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bc123a sporočil: 48.253
Zadnja sprememba: bc123a 04.01.2019 15:26
[NemirniTujec]
Obratna sala tukaj je boj kmetavzov proti imigraciji (ki pa jo res imamo). Manj ko je imigrantov, bolj volijo proti imigraciji. Ceprav kadar pridejo v London, so v bistvu tudi sami imigranti iz obubozanih severnih pokrajin, ki sicer govorijo za silo isti jezik.
No, tisti podatki ki si jih navajal ti iz tradingeconomics so ocitno tudi bullshit, ampak zaustavimo se pri tem kar sem citiral zgoraj.

Cez praznike sem imel celo debato s precej well-off anglezem, ki je po eni strani zgrozen nad brexitom in nad kmetavzarji ki so izvolili brexit, po drugi strani pa je strasno hvalil imigracijo, kako da je pred tem bila katastrofa dobiti v UK kaksno spodobno storitev, preden so prisli imigranti.

Meni se zdi taksen nacin razmisljanja cisto mimo. Ja, fajn je bilo 30 let, sedaj pa prihajajo racuni za tole, da je bilo fajn. Mislim, tisti, ki jim ni bilo fajn imajo se vedno volilno pravico in pac razen ce uvedes diktaturo, jim ne bos mogel prepreciti, da ti nekega dne z revolucijo vrzejo tvojo lepo vizijo druzbe, kjer migranti skrbijo za fajn in poceni storitve, one kmetavzarske luzerje pa zapres v stoke-on-trent ali birmingham v slume in jim futras welfare, da ne crknejo...

Mislim, to ne gre skup. In tega je mene strah v sloveniji ravno tako kot orbanizacije. Tudi kmetavzarji, paranoiki pred imigracijo ter desni ter levi skrajnezi imajo volilno pravico (pri idejah o morebitnem izstopu iz EU je zelo pomembno da omenimo tako leve kot desne!).

Zato me skrbi populizem, pa ne tako kot levake, ki bi se sli Orwella (in jim seveda ne bo uspelo, tako kot jim 1935 v nemciji ni), ampak v tem, da imam obcutek, kot je tudi mimoidoci omenil, da se mu zdi da levica prav nacrtno poskusa riniti kot slon v trgovini s porcelanom svojo vizijo prihodnosti (od multikulti in LGBTQAAAAAA+++ naprej ter onih slavnih 67 spolov), prav z namenom da "kmetavzarjem" pokaze da so bedniki in da naj kar crknejo.

Potem pa recejo kmetavzarji "e pa ne boste nas" in zacnejo korakati. Mislim, not fun.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen