50 min
Nad varnostna tveganja z jasnim in bolj sistematičnim pristopom
54 min
DHL, nemška pošta, izgublja zaslužek
1 ura
Brezposelnost upadla, a še naprej upada tudi povpraševanje po delavcih
1 ura
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
1 ura
To je podjetnik, ki vam želi polepšati zadnjih 30 let življenja
2 uri
Šef nemške opozicije za brexit krivi Angelo Merkel
2 uri
Večinski delež Panvite prevzeli Hrvati
2 uri
Hrvaški PPD lani s 30,4 milijona evri dobička, dobro petino manj kot leto prej
3 ure
Marca v Nemčiji upad novih naročil, a po panogah so razlike
3 ure
Gregor Adler, Adria Mobil: Napovedi kažejo še večje ohlajanje trga
3 ure
Danes avkcija zakladnih menic
4 ure
Bančni dobički še vedno letijo v nebo, Unicredit presegel pričakovanja analitikov
4 ure
Pridružite se nam čez teden dni na Finančni konferenci: Vse bo malo bolje, če ne bo veliko slabše
5 ur
Kako ELES vidi prihodnost ogrevanja gospodinjstev v Sloveniji (Oglas)
5 ur
Prenovite ogrevanje z vrhunsko toplotno črpalko Stiebel Eltron HPA-O Premium (Oglas)
5 ur
Kako iz grozdja iztisniti samo najboljše? V podjetju Šraml vabijo na dan odprtih vrat
6 ur
Audi zaradi težav z dobavo delov za motorje krepko zmanjšal prihodke in dobiček
6 ur
Vaša priložnost za investicijo v rezidence na edinstveni jadranski lokaciji! (Oglas)
7 ur
Dobrote Dolenjske: Tujcem so naši izdelki všeč, zato gremo še letos na Amazon
8 ur
Ljubljanski župan uvaja takso za vstop turističnih avtobusov v mesto. Kako visoka bo? 1

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

mimoidoci sporočil: 6.002
Zadnja sprememba: mimoidoci 01.01.2019 20:59
[MarijanMacek]
> [mimoidoci]
> > [MarijanMacek]
>
> Ker ti je beseda kozlarija očitno pri srcu, poglej kakšno kozlarijo lahko prebereš o Ljubljanski univerzi kar v domačih medijih. Je bilo to javno objavljeno ali je javen samo tvoj shanghajski link? Meni se Times Higher Education (THE) sliši precej bolj kredibilno. Evo ni nas med 500, ti pa na tej pravilni trditvi gradiš o mojih kozlarijah.
>
> siol.net/novice/slov...idu-482526

Odgovoril ti bom samo na tole trditev, ki te bo pokazala v vsej "lepi" luči.

Navedel sem ti šanghajsko lestvico uvrstitve univerz, kjer je UNI-LJ med 401 in 500 mestom, ti se sklicuješ na rumene SN (povzetek THE), kar pove o mtvojih preferencah. Meni osebno bi bilo izpoid časti citirat članek v takem podnu. Obenem pa pozabiš dodati, kaj piše v SN, citiram

Na šanghajski lestvici Slovenija nekoliko višje

Za najvplivnejšo mednarodno lestvico kakovosti univerz sicer velja šanghajska lestvica Academic Ranking of World University (ARWU), ki je najnovejšo lestvico objavila avgusta. Na tej se slovenski univerzi uvrščata višje, Univerza v Ljubljani je zasedla mesto med 401 in 500, Univerza v Mariboru pa med 501 in 600.


To pove vse o tvoji objektivnosti!

Eh Marijan tako star si, pa tako otročji..... Seveda vem za shanghajsko lestvico, saj sem vendar jaz prilepil članek. Ampak celo naši mediji, ki jo sicer navajajo, je očitno ne upoštevajo toliko kot THE, kar je razvidno že iz naslova članka.

Sicer pa še o žuti štampi iz njihove spletne strani:

THE is the data provider underpinning university excellence in every continent across the world. As the company behind the world’s most influential university ranking, and with almost five decades of experience as a source of analysis and insight on higher education, we have unparalleled expertise on the trends underpinning university performance globally. Our data and benchmarking tools are used by many of the world’s most prestigious universities to help them achieve their strategic goals.

P.S.: "Odgovoril ti bom samo na tole trditev" pa pri tebi ponavadi pomeni, da na kaj drugega niti ne moreš, niti ne znaš odgovoriti.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen