Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-178149 sporočil: 4.311
[FIN-311684]
> [MarijanMacek]
> > [FIN-311684]
> > > [Endimion]
> > > Skratka...
> > >
> > > Ker krka dobavlja zdravila našim javnim bolnica je prisesanec?
> > >
> > > Oziroma, če jaz prodam papir privatni šoli sem bogabojeci pošten slovenski podjetnik trgovec. Če pa ta papir prodam javni šoli, sem pa prisesanec na državne zizek?
> > >
> > Javnih bolnišnic ne potrebujemo, niti javnih šol (tudi univerz) nam ni treba imeti, tudi javnih zaporov ne, lahko bi vse privatizirali ali v koncesijo dali. Država naj skrbi le za vojsko in policijo.
>
> In glej zlomka, vsi ti tvoji koncesionarji bi bili ponovno prisesani javne finance. In kaj bi potemtakem s tem rešil?

Težko je spremeniti miselno paradigmo. Pomembno je kdo gospodari z denarjem. Vzemimo za primer le škofijske gimnazije. Kdo na teh šolah gospodari s proračunskim denarjem, ki ga nakaže država? Kdo gospodari z denarjem v zasebnih klinikah? V enem in drugem primeru gospodarijo zasebniki, država le kontrolira, če delo poteka po programu, ki ga je predpisala in seveda plačala. Misliš, da zdravnik zaposlen na zasebni kliniki lahko popoldan po podjemni pogodbi dela čez cesto pri konkurenci? Misliš, da bo zasebna šola imela zaposlene učitelje za polni delovni čas, ki bodo ob 11. uri že doma?
Če kaj vem, imajo enako učno obveznost in se koncesionar obveže da bo spoštoval določene standarde.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen