Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

crt sporočil: 27.194
[Glavni forum] Tema: DZ Katjo Šugman Stubbs izvolil za ustavno sodnico
[#2745030] 28.11.18 21:00 · odgovor na: (#2745022)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: crt 28.11.2018 21:16
[abohte]
> [crt]
> > [NemirniTujec]
> > Rekel bi se to, da tisti, ki vidijo problem sodstva v sestavi po spolu, ne pa v splosni zvestobi sodnic in sodnikov rovtarski plemenski mentaliteti, sami vecji problem od nasih afzjevskih sodnic.
>
> nekaj takega, kot ce te pri jankovicu moti srbija.

Kaj je narobe s tem, če nekoga pri Jankoviću moti to, da je iz Srbije? Počakaj, prosim, z nacionalistično etiketo, da izpeljem svojo misel.
veliko si napisal. komaj sem zmogel, sem zaspan :)

razhajava se tukajle -

povedal si:
Tistega, ki reče: "Moti me, da je Janković iz Srbije.", v jedru valjda ne moti, v to sem trdno prepričan, da je npr. Janković doma na naslovu Saraorci bb, 11315 Saraorci, Republika Srbija (to je sicer naslov cerkve). Tistega, ki je dal takšno izjavo, verjetno ne moti rojstni naslov Jankovićevega starega očeta, niti njegov genotip. Verjetno pa je kritičen do Jankovićevih dejanj, verjetno so mu ta tuja, niso domača njegovi kulturi in ker ni spreten pri artikulaciji, ta dejanja enači s srbsko kulturo. Kar je seveda napačno in neumno, ampak prav tako neumno je zaradi tega spregledati jedro sporočila.
osebno nisem tako kot ti preprican, niti trdno niti sploh, da taksnega ne motijo rojstni naslov, druzinsko poreklo in genotip.

imam namrec vtis, da obstaja fobija pred srbijo in srbi, ki je v osnovi instinktivna, bolj stvar strahu (pred stevilcno mocnejso in zgodovinsko ostrozobo skupino) in psiholoskih razmerij moci (vsaj v sloveniji bi pa ja lahko MI(tm) bili mocnejsi od srbov, ha, pa je prislo nasih pet minut - kaj, niti tu??), ne pa stvar "... zato, ker srbi pocnejo X na nacin Y in meni je to tuje".

(pa ne bova ta trenutek niti odpirala, koliko je kaksnemu klenemu slovencu prav na podlagi klenega slovenstva oziroma ne-srbstva v resnici tuje to, da na primer koga s pozicije moci nategne, poslovno ali fizicno, in nastavlja svoj zep, kjer se le da. ali pa mu ni tuje in je samo malo jezen, ker pac ni na taki poziciji moci in ne more tega poceti.)

to, da se potem to razlaga, ces tako se rece zato, da bi s tem povedali, kako da niso ok srpska posla in da gre v resnici za oceno ravnanja in ne apriori porekla... je po mojem dosedanjem vtisu bolj izgovor in eden od izrastkov karikature "oni severno od nas znajo vse najboljse in imajo svetniski sij, oni juzno od nas same barabe in lenuhi, hvalabogu, da imamo tudi mi koga, nad komer se lahko pocutimo superiorni".

to je moja interpretacija. sem pa pri njej lahko pristranski, namrec - ne identificiram se kaj posebej s tem, kateremu narodu ali kulturi ali kakrsnikoli kolektivni vreci da pripadam.

kot tak sem blago do zelo alergicen na vsakrsne situacije, kjer se nekoga meri po pripadnosti skupini in menim, da je vrh glave zadostno in smiselno, da se ga po tem, kaj pocne on sam - ne potem, kaj da pocnejo "njegovi", kakorkoli si ze kdo tocno ali netocno predstavlja, kateri da so "njegovi" in kaj da naj bi poceli.

ali je to racionalno ali stvar moje pristranosti (ali pa celo oboje hkrati, kaksna sreca :), se lahko odloci vsak po svoje na podlagi svoje kapacitete za racionalnost in pristranost.

izcrpal sem koncentracijo za danes, tako da ce ti je do nadaljevanja, bova nekoc jutri :)

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen