Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Koliko zaslužijo medicinske sestre

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

0513ANITO sporočil: 10.825
[Glavni forum] Tema: Koliko zaslužijo medicinske sestre
[#2738241] 17.10.18 10:32 · odgovor na: rednaka (#2738234)
Odgovori   +    3
[rednaka]
> [0513ANITO]
> Evo še moj prispevek k plačni blaznosti, ker ste navedli plačo Zobne asistentke v ZD Ljubljana.
>
> Moja dela v ZD Domžale, kot srednja medicinska sestra, oz. zobna asistentka. Njena plača za pretekli mesec je bila Netto točno 819,25€, kar računovodja.com ovrednoti s 1.184,69€ Brutto.
>
> Glede na to, da je prej delala tudi v ZD Ljublana (Bežigrad), (kjer nikoli niso izplačavali nobenih dodatkov ...recimo od samoplačnikov...vam garantiram, da so se v ZD Ljubljana močno zlagali. Namreč razlika med bruto plačo, ki ste jo objavili za ZD Ljubljana in realno plačo zobne asistentke je cca 30%. To pa v našem sistemu plačnih razredov v Javnem sektorju enostavno ni možno.

Še enkrat pojasnjujem, da ne bo zablod in napačnih ugibanj. Podatki o plačah po delovnih mestih in po javnih zdravstvenih zavodih niso anketno zbrani. To so uradni podatkih o izplačanih bruto plačah v javnem sektorju, dostopni so prosto na www.pportal.gov.si/ Podatke o plačah proračunski uporabniki mesečno posredujejo v informacijski sistem za posredovanje in analizo podatkov o plačah, drugih izplačilih in številu zaposlenih v javnem sektorju (ISPAP), ki je vzpostavljen na AJPES.

Zdaj pa konkretno malo več o zobozdravstvenih asistentih. V vseh javnih zavodih jih je zaposlenih 426, masa bruto plač zanje (z vsemi dodatki, nadurami itd.) je julija znašala 688.806 evrov, torej je povprečna izplačana plača za julij za to delovno mesto 1.617 evrov bruto.

Zdravstveni dom Ljubljana je na delovnem mestu zobozdravstveni asistent julija zaposloval 77 ljudi, masa plač zanje 120.488 evrov, povprečna plača 1.564,8 evra bruto. Povprečna, torej imajo nekateri manj, nekateri več, odvisno od nadur, od delovne dobe itd.

V nekaterih zdravstvenih domovih so povprečne plače zobozdravstvenih asistentov nižje (na primer v ZD Ptuj povprečno za julij 1.319 evrov bruto), v nekaterih pa višje (na primer v ZD Sežana povprečno za julij 1.800 evrov bruto).

Kar pa zadeva Zdravstveni dom Domžale, ta po podatkih na portalu plač javnega sektorja na delovnem mestu zobozdravstveni asistent nima nobenega zaposlenega! Nimam časa natančno ugotavljati, za kaj gre, če pa ugibam, morda v ZD Domžale deluje zobozdravnik koncesionar in prostore v ZD najema, osebje pa seveda zaposluje sam. Za koncesionarje podatkov o plačah in zaposlenih na portalu javnih plač ni. Koncesionarji so zasebniki, pri njih so plače lahko tudi drugačne, ne po kolektivni pogodbi, ampak nižje. Lahko pa višje, seveda. Konkretnega primera pa ne poznam.
Lp, Andreja
No Andreja...vseeno si vzami čas in tole preberi, ker gre za dejstva....

Moja je bila zaposlena najprej v ZD Domžale, potem v ZD Ljubljana-Bežigrad in sedaj spet v ZD Domžale.
Vedno je bila in je še zaposlena v zobni ambulanti (kot zobna asistentka). Vedno je bila zaposlena direktno pri ZD (torej javni sektor in ne koncesionar), torej so vsi podatki točni.

Tudi plača, ki sem jo napisal v predhodnem komentarju drži 100%, ker sem pred pisanjem pogledal plačilno listo (da nebi trosil netočnosti).

Moja je v 24 plačnem razredu. In kolikor sem preveril v ZD Domžale nimajo "zobnih asistentk" v zobni ambulanti pač pa srednje medicinske sestre (zobnih asistentov se itak že 20 let ne šola več).

Tole zgoraj so samo dejstva....

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen