Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-178149 sporočil: 4.311
[denac]
> [wesko]
> > [denac]
> > > [wesko]
> > > > [denac]
> > > > > [wesko]
> > > > > > [PyotrNovak]
> > > > > > Ja prav imaš tale slika točno odslikava stanje v Yugoslaviji.
> > > > > >
> > > > > > previews.123rf.com/i...-unico.jpg
> > > > > >
> > > > > > Razen da smo hodili po: kavo, prašek, belo tehniko, plenice v IT in A. PAr nepar, boni za bencin, inflacija ki je požirala prihranke pridnim, etc.
> > > > > >
> > > > > > Le v kateri YU sem torej JAZ zivel????
> > > > > >
> > > > > >
> > > > > > NA NABIJAJ!
> > > > >
> > > > > Ni mi jasno to nonstop negativno apostrofiranje Yug z boni. Skupaj z ukrepom (par, nepar) so bili po spominu v veljavi največ 1-2 leti; YuG pa je vendarle trajala precej dlje in državo iz zaostale agrarne države pripelajle na zavidljivo raven industrializacije in splošnega družbenega standarda (zdravstvo, šoltvo, itd.).
> > > > >
> > > > > Inflacija....hmm? Ni požirala samo prihranskov, ampak predvsem dolgove.....marsikdo si je na ta račun postavil spodobno domovanje. Res je bil pa ta zapitek v poznih 80-ij letih izstavljen kot dolžniško-stabilizacijska kriza.
> > > > >
> > > > > Izleti v Trst, Graz in širše (kava, Levi's-ke, itd) so bili pa prav zabavni in so nudili občutek svetovljanstva....imeli pa so tudi pozitiven ljudsko-psihoterapevtski učinek, ko si potem na meji nategnil Yu carinika terse prešvercal brez carine, in se počutil dobro.
> > > > >
> > > > > Niti slučajno nisem Jugo nostalgik, pa vendar naj se o tistih časih poroča objektivno!
> > > >
> > > > A ti poročam objektivno? Bom. Vsaka normalna država mora artikle široke potrošnje nuditi v domačih štacunah. Ne pa, da kot cigani ljudje hodijo v tujo državo po pralne praške, sladkor, kavo!
> > >
> > > Pač še ni bilo interneta.....in Fedex-ove dostave na dom...ble pa so polne denarnice deutschmark in šilingov in super izleti v Avstrijo in Italijo, kar ravno ni značilno za
> > > cigane.
> > >
> > > Bom jaz tebi povedal, kaj je objektivno. Da so v tisti časih (med 70-80-imi leti 20.st.) v številnih evropskih državah vladali diktatorski režimi (Španija, Portugalska, Grčija) in se je živelo slabše kot v Yugi, da so Angleži v kao zibelki demokracije zatirali vero Sev. Ircev (ja, tudi z ognjem in mečem - beri: vojsko), da so bili v ZDA temnopolti v polovici zveznih držav drugorazredni državljani, da je pol Evrope na vzhodu živelo za železno zaveso, in da je bilo življenje v Yugi takrat čisto prijetno. Kdo je hotel, se je lahko svobodno gibal po svetu, v knjižnicah si lahko bral Le Mond ali študiral Nietscheja, na gramofonu pa do mile volje poslušal Wagnerja, Pink Floyde ali Dead Kennedys, itd. Je pa res, da si moral kakšno družbeno-politično temo na začetku nekoliko začiniti s citati Kardelja in Marxa. Če si se ti počutil, kot si sam zapisal, je to najbrž tvoj osebnostni problem.
> >
> > Lej, oprosti: bedak. Preživel sem titovino od prvega pa do zadnjega dne. Koliko je bilo trpljenja, raje ne povem. BEDAK!!!!
>
> Na rabiš se opravičevati, s svojim odgovorom si dovolj povedal o samem sebi.
> Jaz se na ad hominem nivo ne bom spuščal.

Bedaku s še tako prepričljivim argumentom ne moreš dopovedati nič.
Vsekakor velja tudi obratno! Hudič je samo v eni podrobnosti, večina pametnih na tem kao finančnem forumu je samo prepoznanih, okolica ima pa včasih precej drugčno mnenje!

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen