Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kaj lahko ponudi levica?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-9939 sporočil: 17.846
[Glavni forum] Tema: Re: Kaj lahko ponudi levica?
[#269337] 21.06.08 18:03 · odgovor na: anon-91864 (#269282)
Odgovori   +    1

shaman je napisal(a):
Ness,

Preveril sem do konca kak te je s totim povečanjem plač v svobodnih zasebnih podjetjih po ukazu CK KPS.

Evo rezultata: Če tvoje podjetje ni član GZS in/ali ZDS, ( oziroma tudi OZS, ZDOPS) potem ti ni treba višati plač na njihov ukaz.

Trikrat lahko ugibaš, ali so moja podjetja člani v teh komunajzer tvorbah. he.he.

Zdaj veš zakaj je komunajzarjem hudo, da članstvo v GZS ni več obvezno. hi.hi

P.S.
Vidiš, da tisto članstvo v GZS sploh ni naivna zadeva. Vedno sem trdil, da je to zgolj orodje komunajzer bande oz. še dodaten vzvod za podmizenje, dogovornoekonomiziranej in teror nad svbodnim trgom dela, blaga in storitev. Ki jim ej hkrati vedno služil tudi kot dodaten generator sinekuric in parkirišče zaslužnih kadrof KPS. Fuj!

LP shaman

Napačno si preveril.

Če podjetja niso član GZS (in tvoja niso) potem zgolj in samo nimajo prav nobenega vpliva na stališča, ki naj bi jih zagovarjal GZS.

Ker pa GZS ima "reprezentančnost", se tako rezultat GZS-ovih prizadevanj razteza tudi na tiste, ki niso člani GZS, to pa zato, ker Zakon predvideva kolektivne pogodbe kot pravno podlago (poleg samega ZDR in posameznih pogodb o zaposlitvi).

Ne-člani so se samo samoizločili iz procesa in nič več. Rezultati jih zadanejo v vsakem primeru.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen