Zasebnost

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-45015 sporočil: 760

purinoli je napisal(a):

 
Kolega Starmar, delim veselje s tabo, da so Irci rekli NE, ceprav so razlogi drugje, kot jih vidis ti, vsaj po mojem. Ce bi obstajala kaka "bozja previdnost", potem ne bi bilo ne Teharij, ne Auschwitza......

Irska zgodba o uspehu nima nikakrsne zveze s krscanstvom, ker je bila Irska vecino casa kljub poboznosti velik bolnik Evrope, revna.....sele z vstopom v EU in pametno zakonodajo je prosperirala. Pozabi njihovo versko orientacijo, ki res nima nobene zveze z njihovim uspehom. Ce bi bil referendum tudi recimo v Nemciji, izrazito NEKATOLISKI drzavi (z izjemo Bavarske), bi tudi padel, padel bi v Franciji, se Skandinaviji.....

Evropa vrednot je pa tista, ki sankcionira taka bolana dejanja, kot jih je krscanstvo produciralo stoletja. Na sreco so Vatikansko drzavo pomanjsali na nekaj ulic, pa se to je odvec, ker iz teh nekaj ulic perfidno se naprej kradejo vsem, tudi nase gozdove med drugim.

Kar se pa Kitajske tice, razvoj tam poganja seveda ponovno obujena tradicija 6000 letne civilizacije. Njihove vrednote so 3x starejse od krscanskih. Omogocil je pa to klub nekaj "komunistov" : Chu En Lai, Deng Xiao Ping....in danasnja "KP Kitajske" je samo grupa vedno bolj prosvetljenih absolutistov, ki jo lahko primerjas z Lee Kwan Yue v Singapurju.

So se dalec od optimalnosti, ampak kar vidim, me vedno znova zacudi. Ucinkovitost, ucinkovitost in se enkrat ucinkovitost. Sem ze mislil, da me tule ne more nic vec presenetiti, pa me je ravno vceraj kar streslo. Se menimo za en projekt in iscemo optimalno fabriko zanj. Racunal sem z nekimi normalnimi stroski za tukajsnje razmere in dodal zraven tudi njihovo inflacijo in splosno rast plac, posebnih stroskov v branzi.....pa sem naletel na 40% nizjo ponudbo, kot sem pricakoval. Bom resno razmislil, da se zacnem uciti njihovih lojterc, glavobolice na kvadrat he he.

Kar se pa boga tice, mislim, da je zelo nepreviden in je izraz "bozja previdnost" contradictorio in adjecto, vsaj dokler ta "bozja previdnost" omogoca Hiroshimo, Nagasaki, Teharje, Auschwitz, Zares, SD, SDS, DESUS, SLS, NSi, .......sem koga pozabil?

Lep pozdrav, Purinoli
 
Purinoli,
važen je SISTEM VREDNOT.
Kakorkoli obračaš, NE moreš zbrisati "krščanskih" VREDNOT iz temeljev naše evropske civilizacije, ki je bila kot KRŠČANSKA  kakih 1000 let "center sveta" in kot taka ZGODBA o USPEHU.
Še enkrat, poskusi izbrisati kršačnstvo iz temeljev evropske civilizacije so nam rodili 20.stoletje z Leninom, Mussolinijem , Hitlerjem. To je bila LEKCIJA ki nam jo je BOG "omogočil-dopustil" v 20.stoletju ( kamor spada Hiroshima, Auswitz, Teharje, ...) in sedanje BREZVREDNOTJE, ki pelje Evropo v en velik "NIČ". V zadnjih deseteletjih vedno bolj, in izrazito v zadnjih 15-20 letih tudi v Ameriki, ko so se izčpali VREDNOTNI generatorji razvoja kapitalizma temelječega v osnovi na PROTETSTANTSKEM sistemu vrednot (delavnost, pridnsot, POŠTENOST, šparovnost, predansot "poklicu", predansot "poslanstvu nekaj  ustavriti", ...). To se lepo odraža tudi v vrhu sedanje ameriške krize, ki korenini ravno na izničenju gornjih VREDNOT namesto katerih je prevladal "roparski, finančni, špekulativni, goljufivi, prevarantski Wall Street", ki je RAZJEBAL vse temeljne VREDNOTE na eni strani delovanja gospodarstva, na drugi strani pa v celotni KULTURI in UMETNOSTI, ki je vsa usmerejna v DESTRUKCIJO.
Evropa  (in Amerika) potrebuje NOVO KONZERVATIVNO RENESANSO VREDNOT prilagojenih 21.stoletju, ne pa zavračanje vrednot in ustavrajati vakum ter prostor nekim "novim-sinister vrednotam,zaradi česar so,  H   V   A   L   A   BOGU, Irci zavrnili to novo evropsko PREVARO.
In v tem je zgodovinskost in POZITIVNA prelomnost irskega referenduma !!!!!!!!!!!!!
Lp, M:S.

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(