Zasebnost
1 ura
Rezultati Telekoma v prvem četrtletju: višji prihodki in krepka rast dobička po lanskem upadu
2 uri
V Portorožu ena največjih evropskih konferenc o Microsoftovih poslovnih aplikacijah (Oglas)
2 uri
Na jubilejnem 20. gourmet večeru na Bledu bomo gostili Aleša Kristančiča in Danila Steyerja
2 uri
Kolumna o vinu: Odraščanje vinske regije
2 uri
Ekonomičen, a športnega videza 7
3 ure
(intervju) Jan Štefe, Eurosender: Naš glavni segment je postala digitalna špedicija
6 ur
Kakšna bo prihodnost slovenskih letališč? 4
7 ur
Zemljišča na dražbi: kje bo mogoče graditi hiše, apartmaje in hotele
11 ur
Trenutno najboljši električni volkswagen
13 ur
Pozeba v Podravju povsem uničila vinograde, zavarovalnice se umikajo
14 ur
Najbolj brani članki danes
17 ur
Povpraševanje po redkih kovinah bo eksplodiralo. So rudarji dobra naložba? 4
18 ur
Pred SMK: v B2B-marketingu je najpomembnejše zaupanje
18 ur
Finančni in karierni nasveti za mlade (in njihove starše)
19 ur
Hibridno delo: glavni izzivi pri njegovi organizaciji (Oglas)
19 ur
V Kopru je pristala druga ladja na utekočinjen zemeljski plin, ki je v Kopru naložila 3.500 avtomobilov 9
19 ur
Omejitve pri Airbnbju: župani ploskajo, dobili bodo absolutno oblast, sobodajalci pa nove ovire 15
19 ur
Perutnina Ptuj: Želimo postati najuspešnejše živilsko podjetje v širši regiji 1
20 ur
Podaljšan brezcarinski uvoz iz Ukrajine, a z "zasilno zavoro"
20 ur
Zakaj je evropski komisar za notranji trg obiskal Magnete

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

purinoli sporočil: 8.690
Zadnja sprememba: purinoli 21.06.2008 10:31

starmar6 je napisal(a):


Lep pozdrav na Kitajsko, Purinoli, komaj čakam, da grem spet tudi sam na oni konc.

Sicer pa želim še enkrat izraziti moje zadovoljstvo, ker nam je "Božja Previdnost" prek tradicionalne-konzervativne izrazito KATOLIŠKE Irske kot najboljše evropske "zgodbe o uspehu" zadnjih 30 let, sedaj rešila celo Evropo, ob sicer že močno zmedenih, zgubljenih, dezorientirani brezjajčnih evropskih skopljencih.

Evropa ima svojo bodočnost samo kot Evropa VREDNOT in v EVropi ta prepotreben SISTEM VREDNOT ne more temeljiti na patološkem sovraštvu do krščanstva, niti na tem kako poskusiti PREVARATI-"nadmudriti" krščanstvo, ker s tem Evropa lahko samo prevara samo sebe, kar ji je uspelo v 20.stoletju z Leninom, MUssolinijem in Hitlerjem s potem nadaljevanjem z nihilizmom, cinizmom, relativizmom v en velik "NIČ".
Mogoče pa ima vendarle BOG Evropejce še vedno toliko rad, da nam ne bo dopustil v 21.stoletju še kako novo lekcijo, kot nam jo je v 20. stoletju s Komunizmom,in Nacifašizmom, in da se bodo tudi razni "filiozofi" kot "ustvarajalci" kakih novih SINISTER-levih VREDNOT kmalu utrudili.

Uživaj na Kitajskem in razmišljaj KAJ je tisto na čemer temelji razvojna ekplozija Daljnega vzhoda zadnjih 30-40 let in kaj poganja njihov zarvoj s "svetlobno hitrostjo". Osebno sem to spoznal že pred 30 leti, da je to njihov zelo čvrst SISTEM VREDNOT njihove 5000 letne kulture.
LP, M:S.
 
Kolega Starmar, delim veselje s tabo, da so Irci rekli NE, ceprav so razlogi drugje, kot jih vidis ti, vsaj po mojem. Ce bi obstajala kaka "bozja previdnost", potem ne bi bilo ne Teharij, ne Auschwitza......

Irska zgodba o uspehu nima nikakrsne zveze s krscanstvom, ker je bila Irska vecino casa kljub poboznosti velik bolnik Evrope, revna.....sele z vstopom v EU in pametno zakonodajo je prosperirala. Pozabi njihovo versko orientacijo, ki res nima nobene zveze z njihovim uspehom. Ce bi bil referendum tudi recimo v Nemciji, izrazito NEKATOLISKI drzavi (z izjemo Bavarske), bi tudi padel, padel bi v Franciji, se Skandinaviji.....

Evropa vrednot je pa tista, ki sankcionira taka bolana dejanja, kot jih je krscanstvo produciralo stoletja. Na sreco so Vatikansko drzavo pomanjsali na nekaj ulic, pa se to je odvec, ker iz teh nekaj ulic perfidno se naprej kradejo vsem, tudi nase gozdove med drugim.

Kar se pa Kitajske tice, razvoj tam poganja seveda ponovno obujena tradicija 6000 letne civilizacije. Njihove vrednote so 3x starejse od krscanskih. Omogocil je pa to klub nekaj "komunistov" : Chu En Lai, Deng Xiao Ping....in danasnja "KP Kitajske" je samo grupa vedno bolj prosvetljenih absolutistov, ki jo lahko primerjas z Lee Kwan Yue v Singapurju.

So se dalec od optimalnosti, ampak kar vidim, me vedno znova zacudi. Ucinkovitost, ucinkovitost in se enkrat ucinkovitost. Sem ze mislil, da me tule ne more nic vec presenetiti, pa me je ravno vceraj kar streslo. Se menimo za en projekt in iscemo optimalno fabriko zanj. Racunal sem z nekimi normalnimi stroski za tukajsnje razmere in dodal zraven tudi njihovo inflacijo in splosno rast plac, posebnih stroskov v branzi.....pa sem naletel na 40% nizjo ponudbo, kot sem pricakoval. Bom resno razmislil, da se zacnem uciti njihovih lojterc, glavobolice na kvadrat he he.

Kar se pa boga tice, mislim, da je zelo nepreviden in je izraz "bozja previdnost" contradictorio in adjecto, vsaj dokler ta "bozja previdnost" omogoca Hiroshimo, Nagasaki, Teharje, Auschwitz, Zares, SD, SDS, DESUS, SLS, NSi, .......sem koga pozabil?

Lep pozdrav, Purinoli

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen